wtorek, 18 czerwca

Podczas WWDC 2012 firma Apple wprowadziła trzecią linię swoich komputerów przenośnych, którą Phil Schiller nazwał „następną generacją MacBooka Pro”. Zauważył on także, że firma „porzuciła stare założenia” by stworzyć nowego notebooka, który będzie zarówno cienki jak i lekki.

Na filmie prezentującym nowego Macbooka Apple mówi, że to „najlepszy komputer jaki kiedykolwiek zbudowali. „Nowy MacBook Pro – który jest dodatkiem do istniejącej linii Pro, która też została zaktualizowana – jest zbudowany na 15,4-calowym wyświetlaczu Retina o rodzielczości 2880×1880, 220 ppi z 5184000 pikseli, a sam wyświetlacz  jest zbudowany bezpośrednio w konstrukcji unibody, aby notebook był lżejszy.

MacBook posiada czterordzeniowe procesory Ivy Brigde nawet do 2,8 GHz i Turbo Boost do 3.7GHz, do 16 GB pamięci RAM i maksymalnie 768GB pamięci masowej flash. Nowy Pro waży 2,02 kg i jest prawie o pół kilograma lżejszy od tradycyjnego MacBooka Pro. Nowa wersja nie posiada napędu optycznego.

Firma Apple opracowała nowy typ wentylatora, aby zapewnić właściwe chłodzenie w nowym MacBooku. Używa ono asymetrycznego systemu blade do schłodzenia maszyny będącego tak cichym, jak to możliwe. Firma Apple twierdzi, że termiczny system zarządzania działa w sposób, który jest prawie niezauważalne dla użytkownika.

Apple zapewnia swojemu nowemu MacBook’owi Pro 7 godzin pracy na bateriach i 30 dni w trybie gotowości. Zawiera czytnik kart SD, port HDMI i port USB combo 3.0/2.0, port zasilacza MagSafe , dwa porty Thunderbolt, kolejny USB 3.0/2.0 i gniazdo słuchawkowe. Apple wkrótce rozpocznie oferowanie także wersji z FireWire 800 i wejściem Gigabit Ethernet do karty Thunderbolt. Urządzenie zawiera także „najlepsze głośniki stereo jakie kiedykolwiek wprowadzono do komputera stacjonarnego lub notebooka” i dwa mikrofony.

Ceny nowych notebooków rozpoczynają się od 10 199 złotych za model podstawowy z wyświetlaczem Retina i 2,3 GHz procesorem i7 Ivy Bridge, 8GB RAM, karta graficzną NVidia GeForce GT 650M 1GB  i 256GB pamięci masowej flash. Następna generacja MacBooka Pro jest już dostępna w ofercie sprzedażowej w sklepie online.

Jeśli chodzi o wyświetlacz Retina, Apple wypuści specjalny build systemu Lion z obsługą HiDPI i zawierający zaktualizowane wersje iPhoto, Mail i Safari do obsługi zwiększonej rozdzielczości. Aplikacje Final Cut Pro i Aperture również otrzymają aktualizacje. Apple porozumiał się także z innymi głównymi deweloperami, aby ich aplikacje także zostały zaktualizowane, w tym Adobe Photoshop, Autodesk AutoCAD i Blizzard Diablo III.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx