niedziela, 23 czerwca

Krótko po debiucie nowego iPada na początku tego miesiąca okazało się, że sposób, w jaki urządzenie oblicza jego żywotność baterii jest wadliwa. Mimo informacji o naładowaniu w 100%, urządzenie faktycznie nie kończy ładowania.

Nowe dane dowodzą, że w rzeczywistości, urządzenie nie kończy procesu ładowania jeszcze ponad dwie godziny po tym, jak osiągnie komunikat „100%”, a odłączenie go przed tym czasem, może skrócić czas pracy na baterii o około 1,2 godziny. Co więcej, wydaje się, że wszystkie urządzenia iOS „błędnie” pokazują status naładowanej baterii.

Powodem tego, jak pisze ZDNet  jest błędny algorytm baterii Nowego iPada. Ray Soneira, prezes DisplayMate Technologies, zrobił niewielkie dochodzenie i odkrył, że Nowy iPad będzie działał przez około 11,6 godzin na pełnej baterii. Ale jego czas pracy w oparciu o 100% wskaźnika to zaledwie 10,4 godziny. To strata 1,2 godziny, czyli prawie 10%, po odłączeniu urządzenia od ładowania od razu po osiągnięciu 100 procent.

Według ZDNet, algorytm firmy Apple zawsze pokazywał 100% żywotność baterii przy rzeczywistej, nieco niższej pojemności – zwykle około 97% – w celu utrzymania dłuższej żywotności baterii. Taka sama sytuacja ma miejsce we wszystkich urządzeniach mobilnych, jednak w Nowym iPadzie jest bardziej zauważalna ze względu na znacznie większą baterię:

Bateria Nowego iPada jest ogromna, o łącznej pojemności ładowania 42Wh lub zmierzona w inny sposób 11666 mAh. Trzy procentowy margines bezpieczeństwa dla baterii w iPadzie 2 był równy ok. 210 mAh, a ten sam margines bezpieczeństwa dla Nowego iPada będzie równy 350 mAh.

Kiedy nowy iPad po raz pierwszy pokazuje naładowanie 100%, to w rzeczywistości posiada tylko 90%, a Ty dostajesz 1,2 godziny mniej pracy na baterii. Najlepiej włączyć ładowanie w ciągu nocy, aby uzyskać maksymalny czas pracy następnego dnia. Podczas badań Soneira wyliczył także, że potrzeba około 5,5 godziny, aby naładować Nowego iPada po całkowitym wyczerpaniu baterii. To całkiem sporo, ale spróbuj używać urządzenie w tym samym czasie, a zwiększysz ten czas do 20 godzin.

I to właśnie ta niesamowita wielkość baterii w Nowym iPadzie powoduje ten problem. ZDNet spodziewa się, że Apple zmieni algorytm baterii w przyszłych aktualizacjach oprogramowania, dzięki czemu urządzenie nie pokaże 100%, zanim faktycznie nie dojdzie do 100%.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx