poniedziałek, 23 maja

Trzy iPhone’y, których premiera planowana jest na 2020 rok będą miały wsparcie dla sieci 5G, wynika z nowej noty dla inwestorów udostępnionej dziś przez analityka Apple Ming-Chi Kuo.

Kuo pierwotnie powiedział, że dwa z trzech nowych iPhone’ów w roku 2020 będą obsługiwać 5G, ale teraz uważa, że Apple zaoferuje 5G we wszystkich modelach, aby lepiej konkurować z tańszymi smartfonami z Androidem, które będą obsługiwać 5G. Kuo mówi również, że po przejęciu przez Apple od Intela chipu modemu do smartfona firma ma więcej zasobów na rozwój iPhone’a 5G.

Kuo spodziewa się, że wszystkie trzy nowe modele iPhone’ów, które pojawią się w 2020 roku będą obsługiwać zarówno spektrum mmWave jak i Sub-6GHz, aby sprostać wymaganiom rynku amerykańskiego, ale nie jest jasne, czy Apple wprowadzi iPhone’a 5G, który obsługuje tylko sub-6GHz, co pozwoliłoby na niższą cenę. Jak twierdzi, Apple może nie mieć wystarczających zasobów programistycznych dla takiego projektu.

Dla osób niezaznajomionych z sieciami 5G są w rzeczywistości dwa różne rodzaje 5G. Technologia mmWave to superszybka technologia 5G, o której najczęściej się mówi, ale nie wszystkie sieci 5G będą używać technologii mmWave na wszystkich obszarach, ponieważ najlepiej nadaje się do gęstszych obszarów miejskich.

Na obszarach wiejskich i podmiejskich technologia 5G będzie się znajdowała na pasmach średnich i niskich pasmach, nazywanych sub-6GHz 5G. Jest nadal szybsze rozwiązanie od 4G, ale nie takie szybkie jak mmWave. Gdy wprowadzenie 5G dobiegnie końca, pojawią się obszary z technologią mmWave, w której szybkość przesyłania danych będzie błyskawiczna, w połączeniu z innymi bardziej ekspansywnymi obszarami, które są bliższe prędkości LTE 4G.

Z biegiem czasu prędkości 5G w paśmie niskich i średnich częstotliwości również powinny być o wiele szybsze, ale przy starcie nie będą tak szybkie, jak mmWave, który jest najczęściej w centrum uwagi.

Apple planuje wykorzystać modemy chipowe Qualcomm w swojej linii telefonicznej iPhone 5G w roku 2020, pomimo niedawnego przejęcia biznesu chipów Intela. Apple pracuje nad własnymi chipami modemowymi, ale technologia ta nie będzie gotowa do 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x