poniedziałek, 4 marca

Wydatki Apple na badania i rozwój wzrosły z 1 miliarda dolarów w 2009 roku do przewidywanych 13 miliardów dolarów w tym roku, nie licząc rekompensat w formie akcji, wynika z czwartkowej notki analityka Bank of America, Wamsi Mohana.

Ilość pieniędzy przeznaczanych na badania i rozwój w Cupertino pokazuje, że Apple wydaje znaczne pieniądze zarówno na odpieranie nowych technologii, które mogłyby zagrozić jego dominacji w smartfonach i tabletach, jak i inwestowanie w technologie, które mogłyby pomóc producentowi iPhone’a w wejściu w nowe kategorie produktów, takie jak urządzenia noszone na sobie, fitness i zdrowie.

Z notatki wynika, że „patenty dotyczące urządzeń noszonych na sobie sugerują, że Apple może być ukierunkowany na AirPods z czujnikami biometrycznymi, Apple Watch z monitorowaniem UV, rozpoznawanie gestów dla aplikacji AR/VR, projekty uczenia maszynowego, aby umożliwić autonomiczną jazdę i integrację różnych istniejących urządzeń z samochodem”.

Analitycy twierdzą, że inwestorzy skupiają się na „widocznym braku ciągłych innowacji w Apple”, ale uważają, że Apple właściwie inwestuje w nowe kategorie produktów. Ogromna skala Apple może również maskować, jak duże są niektóre z mniejszych linii produktów.

„Rynek urządzeń noszonych na sobie w ciągu zaledwie 4 lat osiągnął szacunkową sprzedaż 15 miliardów dolarów (podobnie jak Netflix, Paypal itp.), Ale sama wielkość iPhone’a wynosząca w 2018 roku 155 miliardów (podobnie jak General Motors ) przyćmiewa szybki rozwój stosunkowo mniejszych biznesów”, pisze Mohan.

Apple otrzymał 2160 patentów w 2018 roku, co oznacza spadek o 3% w porównaniu z rokiem 2017 wynika z badań przeprowadzonych przez IFI. Osiem firm otrzymało więcej patentów w tym roku, w tym Samsung, Qualcomm, Microsoft i IBM, co doprowadziło do uzyskania 9100 patentów w 2018 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx