poniedziałek, 4 marca

Microsoft zapowiedział „Minecraft Earth”, nową grę, która pojawi się latem iOS i Android w wersji beta. Gra wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość do umieszczania wirtualnych bloków Minecraft i postaci w prawdziwym świecie. Podobnie jak w Pokémon Go, świat Minecraft wymaga od graczy wyjścia na zewnątrz, aby zebrać zasoby do budowy i zobaczyć, co nasi przyjaciele stworzyli w okolicy.

Dyrektor gry, Torfi Olafsson opisał mobilną grę jako adaptację Minecrafta, a nie bezpośrednie tłumaczenie. W Minecraft Earth pojawią się dobrze znane przedmioty, takie jak redstone i typowa Minecraftowa fizyka wody, ale elementy sterujące zostały zmodyfikowane do nowych doświadczeń AR.

Według Olafssona zespół deweloperski „pokrył całą planetę Minecraftem”, co oznacza, że miejsca takie jak jeziora to miejsca, w których można łowić ryby, a parki są idealne do ścinania drzew na drewno. Gracze znajdą losowo rozmieszczone „tapables” na całym świecie, które rozdzielają nagrody budowlane i inne, podobne do Pokéstops w Pokémon Go.

Microsoft używał map opartych na danych OpenStreeMap do umieszczania losowo generowanych „przygód” na świecie. Mogą być pokojowe, ale mogą być niebezpieczne, związane z podjęciem ryzyka, w których można stracić swój ekwipunek dla wielu potworów Minecrafta.

Przygody są tworzone dla wielu osób grających jednocześnie, a wszyscy gracze doświadczają tej samej gry jednocześnie w tym samym miejscu, dzięki czemu mogą walczyć z tymi samymi potworami, rozbić te same struktury, a nawet stanąć przed przyjacielem, aby zablokować go od fizycznego zabicia wirtualnej owcy – donosi The Verge.

Microsoft twierdzi, że Minecraft Earth wystartuje latem w zamkniętej wersji beta, ale nie jest jasne, ilu graczy uzyska do niej dostęp. Monetyzacja również nie została jeszcze sfinalizowana, ale szef Xbox Game Studios, Matt Booty, powiedział: „Mam całkowitą pewność, że zespół dowie się, jaka jest odpowiednia monetyzacja dla gry”. W demie widzianym przez reporterów zauważono sekcję rynku, w której gracze prawdopodobnie będą mogli kupić różne przedmioty budowlane i sprzęt awatara.

The Verge przewiduje, że więcej o Minecraft Earth możemy dowiedzieć się na Worldwide Developer Conference w czerwcu. Dema do gry zostały zaprezentowane na iPhone’ie XS, a strona nazywa Minecraft Earth „najlepsza demonstracją rozszerzonej rzeczywistości na iPhonie”, jaką kiedykolwiek widziała. Apple zwykle prezentuje aplikacje i oprogramowanie związane z ARKit na WWDC, w zeszłym roku demonstrując ARKit 2 poprzez grę LEGO Playgrounds.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx