czwartek, 25 kwietnia

Współzałożyciel i charyzmatyczny były szef firmy Apple Inc. Steve Jobs zmarł w środę (czasu miejscowego) w Kalifornii, w wieku 56 lat – poinformowała firma późnym wieczorem w specjalnym oświadczeniu.

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś odszedł Steve Jobs” – podała firma. Jego „geniusz, pasja i energia dały początek niezliczonym pomysłom, które wzbogacają nasze życie i czynią je lepszym”; „świat stracił wizjonera i geniusza kreatywności” – dodano. Na stronie startowej firmy ukazuje się jedynie duże zdjęcie Jobsa oraz jego lata życia (1955-2011). Uruchomiona została internetowa księga kondolencyjna pod adresem rememberingsteve@apple.com.

Bill Gates, współzałożyciel konkurencyjnego wobec Apple Microsoftu i jednocześnie przyjaciel Jobsa, napisał w oświadczeniu: „Dla tych z nas, którzy mieli szczęście z nim pracować, był to (…) wielki zaszczyt”. Wraz z żoną Melindą złożył kondolencje bliskim i przyjaciołom Jobsa.

Swój żal z powodu jego śmierci wyrazili m.in. prezydent USA Barack Obama z żoną Michelle, współzałożyciel Google’a Sergey Brin, założyciel portalu Facebook Mark Zuckerberg, dziennikarz stacji CNN Anderson Cooper oraz wiele innych osób.

Jobs był jednym z najsłynniejszych informatyków świata, nazywanym ikoną i legendą Krzemowej Doliny. Firmę Apple założył w 1976 roku z kolegą Steve’em Wozniakiem.

Najsłynniejsze produkty jego firmy – Mac, iPod, iPhone, iPad – zrewolucjonizowały nie tylko przemysł informatyczny, ale także telefonii komórkowej i muzyczny – podkreśla Associated Press.

Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci Steve’a Jobsa, wiadomo jednak, że od lat cierpiał on na chorobę nowotworową.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
12 lat temu

zrobił naprawde wiele dobrego..

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx