poniedziałek, 20 maja

Wraz z premierą nowego iOS 5 i iCloud, Apple ma formalnie zaprezentować nową usługę „Find my friends”, która ma pomóc znaleźć ludzi zdecydowanych na podzielenie się swoją lokalizację.

Według prezentacji, będzie można zaprosić znajomych do akcji lokalizowania ich na ograniczony czas. Przykładowo będzie można zobaczyć w czasie rzeczywistym jak Twój znajomy wraca do domu. Dostępne będą opcje prywatności i ograniczenia władzy rodzicielskiej, aby upewnić się, że użytkownik ma kontrolę nad tym co udostępnia innym i kiedy jego lokalizacja pojawia się na mapie.

Apple opisuje nową usługę w ten sposób:

„Find My Friends” to nowa aplikacja dostępna do pobrania za darmo z App Store, która pozwala łatwo udostępniać swoją lokalizację tym, którzy są dla Ciebie ważni. Przyjaciele i rodzina pojawiają się na mapie, dzięki czemu można szybko sprawdzić, gdzie się obecnie znajdują. „Find my friends” pozwala również na tymczasowe udostępnienie swojej lokalizacji z grupą znajomych, czy to na kilka godzin podczas wspólnego obiadu czy na kilka dni wspólnego biwaku. Kiedy czas się skończy usługa wyłącza sie. Z „Find My Friends” otrzymasz każdorazowo powiadomienie kiedy znajomy będzie chciał uzyskać Twoją lokalizację, jeśli dasz mu pozwolenie będzie mógł zobaczyć Twoje położenie. Za pomocą prostego dotknięcia można ukryć swoją lokalizację. Kontrola rodzicielska pomaga zarządzać tym jaki sposób dziecko korzysta z Find My Friends”.

Nowa aplikacja będzie integrować się z kontaktami i mapą oraz posiadać swój panel preferencji. Tam będzie można, oprócz szukania przyjaciół, kontrolować dostęp do własnego udostępniania położenia jak i czasu jego trwania. O kontroli rodzicielskiej Apple pisze tak:

„Ograniczenia rodzicielskie pomogą w zarządzaniu, w jaki sposób dzieci korzystają z „Find My Friends”. Kontrole są szybkie i łatwe w konfiguracji i wymagają hasła, aby zmienić ustawienia. W ten sposób dzieci mogą się bawić – a rodzice mogą mieć pewność, że są bezpieczne.”

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx