wtorek, 27 lutego

rysik Apple

Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, znany ze swoich trafnych przewidywań związanych z produktami Apple powraca tym razem z kolejnym sprawozdaniem dzielącym przekonanie, że Apple wprowadzi rysik jako wyposażenie dodatkowe swojego prawdopodobnego 12,9 calowego „iPada Pro”. Z większym ekranem nowego iPada mógłby on zyskać na popularności wśród rozwiązań korporacyjnych i kreatywnych użytkowników, którzy często mają większą potrzebę wykorzystania rysika, a zdaniem Kuo, Apple wypełni tę potrzebę własnym rozwiązaniem.

Kuo uważa rysik będzie wyposażeniem opcjonalnym, a nie zawartym standardowo w nowym iPadzie, gdyż stosunkowo drogi rysik mógłby za bardzo podwyższyć koszt bazowy iPada.

Patrząc na szczegóły techniczne rysika, Kuo prognozuje że będzie on ładowany poprzez złącze Lightning, twierdząc, że bardziej wygodne rozwiązanie w postaci ładowania bezprzewodowego byłoby zbyt kosztowne i wymagało trudnego projektu anteny, z którego Apple może początkowo zrezygnować. Kuo uważa również, że podstawowy model rysika nie będzie zawierać żyroskopu, ale przyszłe modele mogą zawierać go jak składnik wspomagający „pismo 3D” umożliwiając użytkownikowi pisać na innych powierzchniach, a nawet w powietrzu.

Kuo uważa, że Apple wprowadzi ten nowy rysik w drugim lub trzecim kwartale tego roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie co premiera iPada Pro. Firma złożyła już wniosek o szereg patentów związanych z technologią ryski, wraz z ostatnio najbardziej nagłośnionym o nazwie „komunikacja rysika”, który automatycznie przekłada pismo odręczne w notatki w formie cyfrowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx