środa, 29 listopada

Edimax EW-7711MAC

Dzięki uprzejmości firmy Sarota dostaliśmy do przetestowania kartę sieciową USB Edimax EW-7711MAC. Jest to najmniejszy na świecie adapter zgodny ze standardem AC450 (5 GHz), którego wzornictwo zostało dostosowane do urządzeń firmy Apple.

IMG_2860

IMG_2863

IMG_2862

Jak zapewne się orientujecie WiFi AC to najnowszy standard sieci bezprzewodowej, który jest włączany we wszystkich najnowszych produktach Apple w tym iPhone’ach 6 i 6 Plus, iPadach Air 2 i najnowszych MacBookach. Co jednak, jeśli mamy starszy komputer Mac nie obsługujący tego standardu? Prostym i tanim rozwiązaniem może być właśnie ten mały adapter USB dla Mac, który jest doskonałym rozwiązaniem dla modernizacji MacBooka, dzięki czemu można cieszyć się większą szybkością transmisji danych w codziennym korzystaniu z internetu.

W połączeniu z jednym z szerokopasmowych routerów WiFi np. także firmy Edimax AC750-6478AC AC1200, adapter USB Edimax AC450 pozwala cieszyć się lepszym, super-szybkim internetem bezprzewodowym w paśmie 5GHz. Z osiąganymi prędkościami do 433Mbps, EW-7711MAC jest dobry do gier online, strumieniowej transmisji wideo oraz innych zadań wymagających dużej przepustowości, dla których wzorzec częstotliwości 2.4GHz WiFi to za mało. Ponadto, Edimax otwiera w ten sposób okno na świat wydajności WiFi i aplikacji w starszych komputerach Mac, które mogą się komunikować i synchronizować przez WiFi z najnowszymi urządzeniami Apple posiadającymi ten standard.

Adapter posiada stylowy, minimalistyczny design w kolorze srebrnym idealnie wpasowujący się w wygląd komputerów Mac. Niezwykle małe gabaryty urządzenia sprawiają, że staje się ono praktycznie niezauważalnym elementem obudowy, umożliwiającym rozbudowę komputera o szybkie i wydajne połączenie. Adapter nie ogranicza ruchów, nie przeszkadza w transporcie i prawie nie odstaje od portu USB, przez co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. Nie trzeba go zatem za każdym razem wyjmować z portu USB, może w nim być na co dzień.

Z adaptera korzystałem około tygodnia i mogę śmiało powiedzieć, że poczułem znaczną poprawę szybkości. Nie sadzę, że prędkość ta była trzykrotnie większa od mojego dotychczasowego połączenia jednak różnicę czuć. Zapewne jednak nic bym nie poczuł, gdybym nie korzystał równolegle z odpowiedniego routera wspierającego standard AC. Więc, aby móc poczuć pełne możliwości adaptera niezbędne jest zacząć od odpowiedniego routera. Choć technologia jest stosunkowo nowa jest już na rynku kilka modeli routerów  wspierających ten standard.

EW-7711MAC_11ac

Podsumowując, każdy kto chciałby cieszyć się naprawdę szybkim połączeniem bezprzewodowym w swoim starszym komputerze powinien zainteresować się tym dodatkiem. Jego cena jest zupełnie przystępna gdyż kosztuje około 70 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sinoos
Sinoos
8 lat temu

Standard sieci bezprzewodowej 802.11n na 5Ghz osiąga prędkość do 300 Mbps (do 150 w paśmie 2,4 Ghz, a to różnica!), zatem nic dziwnego że autor nie czuł 3-krotnie szybszego połączenia 🙂

mackruk
mackruk
8 lat temu

Czy dzięki tej karcie będzie można korzystać w starszych MacBookach z funkcji AirDrop czy AirPlay?

masi0
masi0
8 lat temu

Sorry ale tyłka nie urywa, MBP mid 2012 osiąga 450mb/s na Asusie AC-RT68

Niezadowolonyczytelnik
Niezadowolonyczytelnik
8 lat temu

Sorry,ale musze to napisać.
Zaglądam tu codziennie,od dawna i powiem szczerze że chyba przestane.
Jeden,dwa posty na dzień,dwa,to jak dla mnie za mało.
Nie wspominam już że w wekkend redakcja jest chyba zamknięta,bo nie wrzucacie nic.
Na angielskojęzycznych strona codziennie ukazuje się kikadziesiąt artykułów związanych z Apple.
Wierny czytelnik serwisu od dawna…ale już nie długo.
Pozdrawiam

jankes
jankes
8 lat temu

krótka piłka czy np front row mając neta przez to urządzenie nie wywali brak neta??

6
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx