wtorek, 18 czerwca

Jak informuje Wall Street Journal, jednym z głównych czynników, które wpłynęły na tak mocne skupienie Apple na sztucznej inteligencji w iOS 18, było doświadczenie szefa ds. oprogramowania, Craiga Federighiego, z narzędziem GitHub Copilot.

W swoim raporcie na temat ambicji Apple w zakresie sztucznej inteligencji, WSJ informuje, że Federighi stał się „nawróconym” na sztuczną inteligencję po przetestowaniu narzędzia do kodowania Copilot, wprowadzonego przez należącego do Microsoftu serwisu GitHub. Copilot, wykorzystujący technologię OpenAI, został stworzony, aby pomóc programistom pisać, rozwiązywać problemy i tłumaczyć kod na różne języki programowania.

Po „pobawieniu się” z GitHub Copilot w grudniu 2022 roku, Federighi wyjaśnił, że „zaczął doceniać” generatywną sztuczną inteligencję i podobno zlecił inżynierom opracowanie nowych sposobów integracji funkcji sztucznej inteligencji z aplikacjami i funkcjami Apple. Wcześniejsze plotki sugerowały, że Apple zamierza zintegrować sztuczną inteligencję z jak największą liczbą aplikacji w iOS 18 i przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Apple przyspieszył prace nad wewnętrznym rozwojem generatywnej sztucznej inteligencji, rekrutując do pracy nad tą technologią nawet niektórych byłych pracowników Apple Car. Prowadzono również rozmowy z OpenAI i Google, a firma ma prawdopodobnie polegać zarówno na swoich wewnętrznych modelach AI, jak i na partnerstwach zewnętrznych.

Plotki dotyczące funkcji pojawiających się w iOS 18 wskazują, że Federighiemu udało się pomyślnie włączyć sztuczną inteligencję do systemu operacyjnego na wiele sposobów. Apple planuje dodać funkcje sztucznej inteligencji do Wiadomości, Poczty, Zdjęć i innych kluczowych aplikacji. Siri zostanie również ulepszona dzięki generatywnej sztucznej inteligencji, dzięki czemu asystent osobisty będzie mądrzejszy i bardziej wydajny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx