sobota, 22 czerwca

Co jest przyczyną, że iPad mini Retina pojawi się tak późno w tym roku i dlaczego zapotrzebowanie na niego będzie ograniczone w chwili premiery? Jako sprawcy stawiane ich są wyświetlacze. Ale co dokładnie się dzieje? Według najnowszych plotek, problemem jest wypalanie się LCD. 

Według koreańskiego ETNews, Sharp ma problemy z wypalaniem obrazu w nowych wyświetlaczach IGZO przeznaczonych do iPada mini Retina. Problem wydaje się być jedna z cienkich warstw tranzystorowych w wyświetlaczach Sharp. To ona jest sercem technologii IGZO i pozwala dostarczyć więcej światła z podświetlenia LED przez wyświetlane piksele. To ta oszczędniejsza technologia pozwoliła Apple na zredukowanie o połowę wielkości baterii i liczby lamp LED w iPadzie Air przy zachowaniu nie zmienionej jej żywotności.

Mimo że problem wypalenia jest ponoć niewidoczny dla użytkowników gołym okiem, to panele nie spełniają specyfikacji firmy Apple. Tym samym wysoki wskaźnik odrzuceń zaowocował zmniejszeniem liczby paneli nadających się do zastosowania i spowolnieniem produkcji. Analizy iPada Air wykazały, że wykorzystuje on także technologię IGZO. Sharp doświadczył już trudności w rozkręceniu produkcji swoich paneli IGZO w przeszłości, ale pokonując trudności doprowadził do tego że dostarcza je do najnowszych produktów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx