sobota, 18 maja

Jak informuje Mark Gurman z Bloomberga, Apple ma w planach wdrożenie niestandardowych wyświetlaczy microLED do iPhone’a, iPada i Maca po debiucie tej technologii w kolejnej wersji Apple Watch Ultra, którego premiera jest obecnie planowana na koniec 2024 roku.

W swoim najnowszym newsletterze Power On Gurman informuje, że Apple spędził około sześć lat na opracowywaniu technologii microLED, tworząc pierwszy wyświetlacz zaprojektowanym na zamówienie przez siebie. To kierunek który obrała firma wprowadzając zaprojektowane przez siebie chipy Apple Silicon. Wcześniej w tym tygodniu Gurman poinformował, że Apple planuje wprowadzić swoją technologię wyświetlaczy w nowym Apple Watch Ultra w 2024 roku.

Apple podobno uruchomił swój projekt microLED, o nazwie kodowej T159, już około 2017 roku. Wyświetlacz ma oferować lepszą jasność, reprodukcję kolorów i kąty widzenia, dzięki czemu obrazy wyglądają bardziej, jakby były „namalowane” na szkle wyświetlacza. Wyświetlacze mają zastąpić te obecnie dostarczane przez firmy zewnętrzne takie jak Samsung i LG.

Po debiucie w Apple Watch Ultra w 2024 roku, Gurman spodziewa się, że wyświetlacze microLED firmy Apple zostaną rozszerzone na iPhone’a, a następnie iPada i komputery Mac w jeszcze późniejszym terminie. Jego zdaniem, długoterminowym planem Apple jest wprowadzenie wyświetlaczy microLED we wszystkich swoich kluczowych produktów, ale może minąć dekada, zanim pojawią się one w komputerach Mac ze względu na złożoność technologii na tak wczesnym etapie. Dla porównania Gurman zauważył, że iPhone będzie miał wyświetlacze OLED przez ponad sześć lat, zanim pojawią się w iPadzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx