środa, 19 stycznia

 

Powszechnie uważa się, że Apple pracuje nad zaktualizowanymi modelami iPada Pro 11 i 12,9 calowymi z potrójnymi aparatami w stylu iPhone’a, a rzekome renderingi nowych iPadów zostały udostępnione dziś przez iGeeksblog i OnLeaks.

Mówi się, że nowe modele iPada Pro mają takie same wymiary jak modele iPada Pro 2018 i na podstawie renderów ich wygląd będzie również prawie identyczny, z wyjątkiem aparatu z potrójnym obiektywem.

Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski, że Apple wypuści nowe modele iPada Pro w 2019 roku, ale tak się nie stało, a aktualne informacje od wiarygodnego analityka Apple Ming-Chi Kuo sugerują, że Apple planuje wydanie zaktualizowanych iPadów Pro w pierwszej połowie 2020 roku.

Widzieliśmy już atrapy modeli, o których mówiono jako o nowych modelach iPada Pro, które miały aparat z potrójnym obiektywem, ale mogą nie być całkiem dokładne, jeśli chodzi o konstrukcję aparatu.

Nowe modele „iPada Pro” mogą potencjalnie zawierać system kamer w technologii „time of flight”(ToF), który planowany jest podobno również do przyszłorocznych iPhonów. W sensorach tego typu wykorzystuje się podświetlenie LED lub laser oraz zaawansowane algorytmy, które — w oparciu o stałą prędkość światła — określają odległość od sensora do obiektów. ToF 3D umożliwia tworzenie trójwymiarowej mapy kadru o dość dużej dokładności.

Ten rodzaj technologii może pozwolić na dokładniejsze postrzeganie głębi, ulepszone możliwości rzeczywistości rozszerzonej i być może zdjęcia z bardziej zaawansowanymi informacjami o głębokości.

Mówi się, że nowe modele iPada Pro pojawią się w pierwszej połowie 2020 roku, a kamera ToF ma być funkcją iPhone’a w 2020 roku, więc nie jest całkowicie jasne, czy Apple wprowadzi tę funkcję na iPadzie, ponieważ firma może chcieć najpierw wprowadzić ją do iPhone’a.

Jeśli technologia ToF nie trafi do nowych modeli iPada Pro to mogą one otrzymać ten sam system aparatu z potrójnym obiektywem, co w obecnych modelach iPhone’a 11 Pro i Pro Max, z teleobiektywem, szerokokątnym i ultraszerokokątnym obiektywem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x