czwartek, 11 sierpnia

Patent Apple Siri mac

Choć Siri nie trafi do najnowszego systemu OS X Yosemite, to asystent głosowy może pojawić się na komputerach Mac już całkiem niedługo. Amerykański Urząd Patentowy wydał firmie Apple patent, który opisuje wdrożenie Siri na urządzenia desktopowe. Jeśli patent ten zastosowano by bezpośrednio do OS X, Siri mogłaby zastąpić również obecne możliwości dyktowania w systemie operacyjnym.

Niektóre zdjęcia z patentu pokazują Siri umieszczoną w doku, gotową do użycia. Siri może być również uruchamiana przez skrót klawiatury, gest gładzika, a nawet wyrażenia typu: „Hej, Siri.”

siri_mac_patent_help

Możliwości Siri wydają się być zwiększone ze względu na interfejs użytkownika Mac. Patent Apple mówi, że Siri może uzyskać kontekst poleceń poprzez ruch myszą lub klawiaturą. Na przykład, użytkownik może wybrać niektóre pliki i powiedzieć Siri, aby posortowała je według nazwy, lub umieściła je w folderze. Jeśli coś musi być zrobione dla wielu plików, użytkownik może przeciągnąć je do ikony Siri, aby wykonać polecenie dla wszystkich z nich na raz. Podane są również inne przykłady zastosowań, jak na przykład wysyłanie wielu załączników w e-mailu.

siri_mac_patent_globe

Patent opisuje szczególne znaczenie Siri w pracy wielozadaniowej, w której użytkownik może na przykład pisać dokument, a Siri dogląda co się dzieje w tle informując np. o treści przychodzących maili. Uosabia to wirtualnego asystenta, przynosząc skojarzenie z kimś pracującym w biurze, proszącym asystenta o znalezienie folderu dla swojego projektu.

Patent pokazuje dalej strategię firmy Apple w łączeniu Siri pomiędzy różnymi urządzeniami. I choć wydaje się, że Apple łatwo mógł przenieść Siri na OS X zaraz po premierze w iPhone’ie 4S, to widać chce, aby była on szczególnie przydatna i użyteczna w środowisku dektopowym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx