czwartek, 18 lipca

W związku z wielkim trzęsieniem ziemi w chińskiej prowincji Yunnan na początku tego tygodnia, w wyniku którego zginęło 600 osób i który spowodował znaczące szkody, Apple dokonał wpłaty 10 mln juanów (1,6 miliona dolarów) w celu wsparcia działań humanitarnych w tym regionie. Informację tą podał CRIENGLISH.com. Apple uaktualnił również swoją chińską stronę internetową łącząc się z poszkodowanymi.

Dyrektor generalny Apple Tim Cook wysłał również wiadomość mailową do pracowników firmy, w której wyraził „głębokie współczucie” dla osób dotkniętych kataklizmem wspominając o obecności Apple w tym regionie i zaangażowaniu w pomoc poszkodowanym.

Wyrażamy nasze najgłębsze współczucie z ludźmi z prowincji Yunnan w Chinach, którzy zostali dotknięci przez niszczycielskie trzęsienie ziemi w ten weekend. Prawie 600 osób zginęło, a ponad 2400 zostało rannych w najgorszym w tym regionie trzęsieniu ziemi od 100 lat. Ratownicy ewakuowali 230 tysięcy ludzi, którzy są teraz wysiedleni ze swoich domów. Droga do Longtoushan Township, epicentrum trzęsienia ziemi, została zablokowana przez osunięcia ziemi, utrudniając jeszcze bardziej prace ratunkowe. Apple jest chętny do pomocy. Przekazujemy darowiznę finansową na wsparcie prac ratunkowych oraz na uzyskanie zaopatrzenia i wsparcie osób dotkniętych przez trzęsienie ziemi(…) Tragedia w prowincji Yunnan jest w umysłach całej społeczności Apple. Apple ma ponad 6500 pracowników w Chinach i Hong Kongu, a także rosnącą społeczność programistów oraz głębokie więzi z pracownikami naszego łańcucha dostaw, którzy tworzą produkty Apple. W czasie tej tragedii, nasze myśli są z ofiarami i ich rodzinami.

Apple przekazał podobną, choć większą darowiznę na wsparcie wysiłków na rzecz pomocy po trzęsieniu ziemi w Chinach w zeszłym roku. Firma wielokrotnie dokonywała wsparcia charytatywnego przy kilku innych okazjach, w tym po przejściu huraganu Sandy w 2012 i tajfunie Haiyan nad Filipinami w zeszłym roku.
 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx