piątek, 12 kwietnia

Microsoft ogłosił Windowsa 365, nową usługę Cloud PC, która umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie pulpitu Windowsa za pośrednictwem przeglądarki internetowej na dowolne urządzenie, w tym na komputery Mac i iPady.

Usługa działa podobnie do usługi Xbox Cloud Gaming – system operacyjny Windows jest ładowany na zdalnym komputerze w chmurze, a Microsoft przesyła strumieniowo całe środowisko komputera stacjonarnego na urządzenie użytkownika. Microsoft nazywa go „hybrydowym systemem Windowsa dla hybrydowego świata”, w którym biuro i praca zdalna się nawzajem przeplatają.

Windows 365 zapewnia natychmiastowe działanie, które umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie wszystkich spersonalizowanych aplikacji, narzędzi, danych i ustawień z chmury na dowolne urządzenie, w tym Maca, iPada, urządzenie z systemem Linux i Android” – wyjaśnił dyrektor generalny Microsoft 365, Wangui McKelvey. „Wrażenia z systemu Windows są spójne, bez względu na urządzenie. Możesz kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś, ponieważ stan komputera w chmurze pozostaje taki sam, nawet kiedy przełączysz się na inne urządzenie”.

Użytkownicy będą mogli wybrać konfigurację wirtualnego komputera, na przykład ilość pamięci masowej i pamięci roboczej. Według Microsoftu komputer w chmurze można skonfigurować z maksymalnie 512 GB i 16 GB pamięci RAM.

Dostępne będą dwie opcje edycji z wieloma konfiguracjami Cloud PC w zależności od potrzeb w zakresie wydajności: Windows 365 Business i Windows 365 Enterprise. Informacje i pliki są szyfrowane i przechowywane w chmurze, aby uniknąć obaw o bezpieczeństwo związane z pozostawieniem poufnych danych na urządzeniach lokalnych.

Usługa zostanie uruchomiona na początku sierpnia i przynajmniej na początku będzie oferowana klientom biznesowym w ramach miesięcznej subskrypcji na użytkownika. Microsoft nie wspomniał, czy pracuje nad produktem dla odbiorów indywidualnych, ale firma pracowała nad planem, który powinien doprowadzić do przejścia wszystkich głównych usług na model subskrypcji.

Zakładając, że Microsoft będzie oferował rozwiązanie dla użytkowników indywidualnych, Windows 365 nie tylko powinien oferować pełną funkcjonalność komputera na iPadach, ale może spodobać się właścicielom komputerów Mac z chipem Apple Silicon, którzy nie są w stanie uruchomić systemu Windows za pośrednictwem Boot Campa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx