czwartek, 18 lipca

Microsoft zorganizował dziś konferencję, podczas której zaprezentował system Windows 11, nową generację systemu Windows z nowym wyglądem, nowymi możliwościami, ulepszeniami gier i nie tylko.

Ciekawą nowością wartą podkreślenia jest fakt, że począwszy od systemu Windows 11, komputery PC będą mogły uruchamiać aplikacje z Androida.

Co równie ciekawe, Microsoft nie podjął naturalnej w takim przypadku współpracy ze Sklepem Google Play, wybierając inną drogę i rozpoczynając współpracę z Amazonem, aby otworzyć system Windows 11 na aplikacje z Androida. Jak tłumaczy The Verge, użytkownicy będą szukać aplikacji na Androida przez Amazon AppStore bezpośrednio w nowo zaprojektowanym sklepie Microsoft App Store.

Aplikacje z Androida będą działać na platformie przy użyciu „technologii pomostowej” Intela. Podobnie jak tradycyjne aplikacje dla systemu Windows, aplikacje dla systemu Android można dodawać do nowego wyśrodkowanego paska zadań systemu Windows, przypinać i przeciągać do różnych trybów wielozadaniowości. Konkretne szczegóły pozostają nieznane, takie jak wymagania sprzętowe i potrzeby deweloperów, aby ich aplikacje na Androida działały w systemie Windows 11.

Nowa funkcja Microsoftu porównywalna jest z premierą macOS Big Sur w zeszłym roku i przejściem Apple na własne chipy. Dzięki Apple Silicon i wspólnej architekturze współdzielonej przez Maca, iPhone’a, iPada i Apple Watch, macOS może teraz uruchamiać aplikacje z iPhone’a.

Pomimo najlepszych intencji Apple, pierwsze wrażenia z aplikacji iOS uruchamianych na komputerach Mac były dość mieszane, ponieważ dane wejściowe Maca są w pełni oparte na gładziku i klawiaturze, w porównaniu z bezpośrednim dotykiem, dla którego do tej pory projektowano aplikacje iOS. Apple próbował rozwiązać ten problem, wprowadzając alternatywę dotyku, która zmienia gładzik Maca w „wirtualny ekran dotykowy”. Zobaczymy jak z tym problemem poradzi sobie Microsoft i Windows 11.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx