piątek, 12 kwietnia

Według Marka Gurmana z Bloomberga watchOS 10 wprowadzi zupełnie nowy system widżetów do interakcji z Apple Watch.

W najnowszym wydaniu newslettera „Power On” Gurman wyjaśnił, że widżety staną się „centralną częścią” interfejsu Apple Watch w systemie watchOS 10. Porównał nowy system do interfejsu Glances, który pojawił się w pierwszym zegarku Apple Watch i który został wycofany w ciągu kilku lat, oraz stylu widżetów, które iOS 14 wprowadził na iPhone’a.

siri-Apple-Watch

Nowy interfejs najwyraźniej będzie „przypominał” tarczę zegarka Siri, która została wprowadzona w systemie watchOS 4, ale jako nakładka na dowolną tarczę zegarka Apple Watch. „Jest to również podobne do stosów widżetów, funkcji w iOS i iPadOS, która pozwala użytkownikom łączyć wiele widżetów w jeden i przewijać je” – dodał Gurman.

Apple najwyraźniej testuje też zmiany w funkcjach wykonywanych przez przyciski Apple Watcha. Na przykład naciśnięcie Cyfrowej Korony może teraz uruchomić nowy widok widżetów, zamiast przechodzić do ekranu głównego.

Wszystkie te zmiany mają być częścią tego, co według Gurmana będzie jedną z największych aktualizacji oprogramowania Apple Watch od czasu jego wprowadzenia i najbardziej znaczącą zmianą w Apple Watch w tym roku, ponieważ oczekuje się, że same urządzenia otrzymają w tym roku tylko niewielkie aktualizacje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx