środa, 24 kwietnia

Były pracownik Apple, Dhidrenda Prasad, został w tym tygodniu skazany na trzy lata więzienia i musi zapłacić Apple ponad 17 milionów dolarów odszkodowania. W listopadzie Prasad przyznał się do spisku w celu popełnienia oszustwa Stanów Zjednoczonych po kradzieży milionów dolarów od Apple.

Prasad był częścią działu Apple Global Service Supply Chain w latach 2008-2018, a jego zadaniem było kupowanie części i usług od dostawców w celu serwisowania starszych urządzeń. W 2011 roku Prasad zaczął przyjmować łapówki, zawyżać faktury i kraść części, zmuszając Apple do płacenia za komponenty i usługi, których nie otrzymał.

Prasad miał dwóch wpółpracowników z którymi opracował plan kradzieży Apple. Jego plany obejmowały kierowanie nielegalnych płatności od dostawców do jego wierzycieli, nakłanianie Apple do dwukrotnego zapłacenia za komponenty oraz kradzież komponentów zakupionych przez Apple i odsprzedaż ich Apple za pośrednictwem jego współspiskowców. W sumie został uznany za winnego kradzieży 17 milionów dolarów za pośrednictwem poczty i oszustw bankowych.

Prasad straci prawie 5,5 miliona dolarów w aktywach, które rząd już przejął, i będzie musiał zapłacić dodatkowe 8 milionów dolarów z tytułu przepadku. Przepadek w wysokości 13,5 miliona dolarów to dodatek do 17 milionów dolarów, które musi zapłacić Apple i 1,8 miliona dolarów, które jest winien IRS za niepłacenie podatków od pieniędzy, które otrzymał od Apple.

Po odsiedzeniu trzech lat w więzieniu czekają go kolejne trzy lata nadzorowanego zwolnienia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx