sobota, 13 lipca

iOS 8 koncepcja

Jednym z bardziej popularnych i wyczekiwanych przez użytkowników iOS są żywe widgety na ekranie głównym, podobne do Live Tiles z Windows Phone i widgetów na Androida. Chociaż nie ma żadnych konkretnych pogłosek na temat takich widżetów mających się pojawić w iOS 8, ​to ​nowa koncepcja Jaya Machalani demonstruje doskonałą wizję, jak mogłoby to wyglądać w systemie iOS. 

Oto jak by to działało. Na urządzeniu z systemem iOS masz listę ikon. Działają one i wyglądają dokładnie w ten sam sposób jak dotychczas. Jednak jeśli chcesz więcej informacji o aplikacji, wystarczy dotknąć ikony aplikacji i rozszerzyć ją gestem powiększania. Nie ma tu żadnego menu, żadnych ukrytych opcji i nowych gestów. Dosłownie powiększamy ikony palcem, jeśli chcemy uzyskać z niej więcej informacji. Nie może być niż prostszego i bardziej intuicyjnego.

Gdy powiększysz ikonę do formy bloku masz dwie możliwości: albo znów zwiniesz ją do formy ikony, albo pozostawiasz w powiększonej formie z potrzebnymi informacjami w bloku ekranu iOS.

ios_blocks_concept_screens

Malachani wyobraża sobie trzy możliwe rozmiary bloków, przeznaczone do zagospodarowania obszaru siatki ikon 2×2 ikon na ekranie głównym na iPhone’a, iPad w poziomie i iPada w pionie.

Czy chcielibyście zobaczyć takie rozwiązanie w rzeczywistości?

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx