piątek, 24 marca

WhatsApp testuje nową funkcję, która umożliwi użytkownikom przenoszenie historii czatów, dzienników i transkrypcji między urządzeniami z systemem iOS i Android, ułatwiając tym samym  użytkownikom WhatsApp przełączanie się między dwiema platformami.

Nowa funkcja, we wczesnym stadium rozwoju, została ujawniona przez WABetaInfo, który często udostępnia niewydane i ukryte funkcje aplikacji. Według specjalisty WhatsApp przyszła aktualizacja umożliwi użytkownikom przenoszenie czatów z urządzenia iOS na urządzenie z Androidem i odwrotnie, o ile oba telefony będą miały najnowszą wersję WhatsApp.

Jeśli któraś z aplikacji nie będzie najnowszą wersją, WhatApps poprosi użytkowników o zaktualizowanie aplikacji, zanim będą mogli przenieść swoje czaty, zgodnie ze zrzutem ekranu dostarczonym przez WABetaInfo. Obecnie nie ma możliwości przenoszenia czatów między iOS a Androidem, co jest bardzo uciążliwe dla osób które chcą przejść np. z Androida na system iOS nie tracąc całej historii komunikacji.

W systemie iOS WhatsApp używa iCloud do tworzenia kopii zapasowych danych użytkownika, ułatwiając przejście na nowego iPhone’a i umożliwiając przywrócenie historii WhatsApp. W systemie Android WhatsApp używa Dysku Google do tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Inne funkcje testowane przez WhatsApp obejmują chronione hasłem kopie zapasowe iCloud, znikające zdjęcia oraz możliwość połączenia jednego konta WhatsApp z maksymalnie czterema urządzeniami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx