piątek, 12 lipca

Apple_samsung

W trakcie trwającego od zeszłego tygodnia w San Jose procesu pomiędzy Apple i Samsungiem, dokumenty wewnętrzne, które służą jako dowody wykazały już, że Apple jest świadomy zapotrzebowania klientów na iPhone’a z większym ekranem. Teraz, wewnętrzne dokumenty Samsunga ujawniają pragnienia koreańskiej firmy do „pobicia Apple”.

Dokument opisują „wnioski” wyciągnięte z 2011 roku i prognozy przedsiębiorstwa na rok 2012, dalsza plany rozwojowe smartfonów marki „Galaxy” w obliczu sporów z Apple. Wygląda na to, że Samsung miał wyraźny cel na firmę z Cupertino, stwierdzając że „pobicie Apple jest priorytetem nr 1”, nawet do tego stopnia, że jak czytamy: „wszystko musi mieć kontekst pokonujący Apple”. Samsung uznał, że zagrożenie ze strony Apple jest „bardzo realne i ważne”.

Samsung-document

Samsung wymieniał oczekiwane cechy nadchodzącego wtedy iPhone’a 5 i przewidywał, jak iPhone Apple będzie wprowadzany na rynek. Koreańska firma wyszczególniła również, jak będzie promować swoją markę Galaxy i współpracować z operatorami i detalistami w celu zwalczania rosnącego zainteresowania konsumentów iPhone’em.

W przeciwieństwie do strategii Apple’a, dokument pokazuje, że Samsung przesunął swoją linię produktów na obsługę operatorów komórkowych, a 80% produktów firmy miało wspierać zapotrzebowanie operatorów na nośniki do wspólnych projektów i inicjatyw, ekskluzywnych ofert i telefonów w niskich cenach dla nowych konsumentów. Pozostałe 20% swojej linii produktów koncentrowało Samsunga na klientów poszukujących telefonów z najwyższej półki, takich jak Galaxy S3 i Note II.

Samsung wydał miliardy na reklamy wspierające swoje telefony Galaxy, tworząc reklamy ukierunkowane na Apple. które koncentrowały się fanach iPhone’a, pracownikach salonów Apple i wielu więcej. Czy to im pomogło? Nie wiem.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lookso
Lookso
10 lat temu

Czy im to pomogło? Otworzyło ludziom oczy, głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie Apple jest uważane za producenta super urządzeń, a wcale tak do końca nie jest. Samsung pokazał w odpowiednim czasie, że jest dobrą konkurencją 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx