środa, 29 czerwca

W nocie badawczej wydanej dzisiaj, analitycy z firmy Barclays przewidują, że Samsung będzie w stanie osiągnąć spory udział w rynku smartfonów premium wraz z wypuszczeniem Galaxy Note 8. Obawiają się również, że mniej niż 1 na 5 potencjalnych klientów iPhone’a wyda kwotę co najmniej 1000 dolarów na nowego iPhone’a.

Notatka głosi, że chociaż Note 8 nie jest „rewolucyjnym” urządzeniem, to nadal reprezentuje groźnego rywala na rynku smartfonów premium, szczególnie między firmą Samsung i firmą Apple.

Analitycy podzielają wątpliwości i przewidują wyzwanie dla firmy Apple, zwłaszcza jeśli w ich badaniu tylko 18% potencjalnych nabywców iPhone’a planuje kupić mającego kosztować ponad 1000 dolarów nowego iPhone’a. Barclays uważa, że reputacja firmy Samsung nie została podważona porażką wypuszczenia modelu Note 7, ponieważ w ostatnim kwartale osiągnął wzrost na rynku premium.

Oprócz zwiększonej konkurencji na rynku telefonów kosztujących powyżej 700 dolarów, Barclays mówi, że Apple będzie miał więcej wyzwań (zwłaszcza za granicami USA), ponieważ coraz więcej klientów będzie przechodziło do segmentu telefonów klasy średniej.

Nota prognozuje, że akcje Apple będą nadal rosnąć w najbliższym czasie, ale ma niepewność co do długoterminowych perspektyw.

Jaka jednak okaże się rzeczywistość czas już wkrótce pokaże. Jak dotąd każda premiera iPhone’a była kolejnym rekordem sprzedaży. Czy więc i tym razem mimo tych nieprzychylnych przewidywań Apple dokona niemożliwego? Zobaczymy…

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx