poniedziałek, 24 czerwca

Tegoroczne przecieki związane z Apple wykazały się wysoką aktywnością dzięki danym zebranym w oprogramowaniu HomePod, a także w wewnętrznych plikach w oprogramowaniu beta iOS 11. Najnowszy materiał pochodzi właśnie z tego ostatniego źródła i dotyczy nowych ćwiczeń w zegarku Apple Watch.

Treningi na śniegu zostały już odkryte w oprogramowaniu firmowym HomePod, a teraz iHelp BR znalazł kilka ciągów kodu i ikon w wersji deweloperskiej wersji beta iOS 11, które zawierają wiele nowych ćwiczeń dla aplikacji Trening firmy Apple. Należą do nich: koszykówka, kręgle, wspinaczka, krykiet, narciarstwo biegowe, curling, taniec, jeździectwo, wędkarstwo, golf, gimnastyka, pilates, jazda na łyżwach, jazda na deskorolce, surfing i inne.

Nie jest jasne, czy nowe treningi pojawią się wyłącznie w nadchodzącym modelu „Apple Watch Series 3” czy będą dostępne dla wszystkich właścicieli Apple Watch po publicznym wydaniu watchOS 4. Niektóre ćwiczenia mogą wymagać wyposażenia specyficznego dla nowej generacji Apple Watch – podobnie jak pływanie i Apple Watch Series 2 w ubiegłym roku – ale nie jest jasne, które treningi wymagałyby takich opcji i czy w ogóle.

Na bieżących iteracjach WatchOS i Apple Watch użytkownicy mogą śledzić ćwiczenia związane z chodzeniem (na zewnątrz i na świeżym powietrzu), bieganiem (wewnątrz i na zewnątrz), rowerem (wewnątrz i na zewnątrz), pływaniem (basenem i otwartą wodą), orbitrekiem, stepperem, ergometrem i „inny”. Po zakończeniu „innego” treningu zegarek Apple pozwala użytkownikom wybrać bardziej konkretną etykietę z różnych opcji, np. „Trening siłowy”, ale nie ma bezpośredniego wpływu na dane stosowane do śledzenia treningu.

Jeśli niedawno odkryte treningi staną się rzeczywistością w tegorocznym oprogramowaniu Apple Watch, oznaczałoby to zauważalny dodatek dla użytkowników skoncentrowanych na pomiarach ćwiczeń za pomocą Apple Watch poza dwunastoma dostępnymi obecnie opcjami. Chociaż nie ma szczegółów opisanych w wynikach kodu, prawdopodobne jest, że nowe treningi zmierzą dane użytkownika, takie jak aktywne kalorie, całkowite kalorie, tętno i bardziej konkretne dane dotyczące danego ćwiczenia.

Przewiduje się, że firma Apple ogłosi Apple Watch Series 3 we wrześniu podczas eventu związanego z premierą iPhone’a 8. Aktualne plotki sugerują, że wydarzenie to może odbyć się w drugim tygodniu miesiąca, 12 września.

Jedyny potwierdzony nowy trening, jakiego użytkownicy mogą oczekiwać w watchOS 4 to High Intensity Interval Training czyli HIIT, który Apple ogłosił podczas WWDC w czerwcu tego roku. Użytkownicy będą mogli również połączyć wiele treningów, aby zobaczyć całkowite dane dotyczące spalonych kalorii i pomiaru czasu w jednym miejscu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx