sobota, 22 czerwca

WD MyBook Duo

WD®, spółka należąca do Western Digital i światowy lider w dziedzinie pamięci masowych dla cyfrowego stylu życia, zaprezentowała dziś My Book Duo® – nowy dysk z wielokrotnie nagrodzonej linii rozwiązań biurkowych do magazynowania danych, przeznaczonych zarówno do domu, jak i do biura. Dwa napędy, sprzętowa obsługa RAID oraz interfejs USB 3.0 sprawiają, że dysk ten oferuje ogromną pojemność i zapewnia wysokie prędkości transferu danych, które są nieosiągalne w rozwiązaniach jednodyskowych. My Book Duo są dostępne w wersjach o pojemnościach 4 TB, 6 TB i 8 TB i dostarczane z bezpłatnym oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych w sieci lokalnej, chmurze i systemie, zapewniając pełną ochronę danych.

„Zarówno profesjonaliści i zaawansowani użytkownicy, jak i każdy, kto codziennie tworzy i przetwarza duże ilości danych, z pewnością skorzysta z dysku My Book Duo – umożliwia on szybkie i niezawodne przeniesienie danych z komputera, przechowanie ich w jednym miejscu i zapewnienie im ochrony w postaci kopii zapasowych, haseł i szyfrowania”, podsumowuje Jim Welsh, wicedyrektor generalny grup ds. rozwiązań magazynowych i sprzedaży ogólnoświatowej w firmie WD. „My Book Duo zapewnia bardzo dużą prędkość transferu plików i ogromną pojemność napędów WD Red, co czyni z nich niedoścignione rozwiązania do przechowywania bibliotek cyfrowych”.

MyBook_Duo_Hero_LowRes

Wydajność

Dwudyskowa konstrukcja urządzeń My Book Duo zapewnia doskonałą wydajność, a połączenie USB 3.0 – prędkość przesyłu danych sięgającą nawet 290 MB/s. Dysk obsługuje sprzętowe macierze RAID i został wyposażone w napędy WD Red, które są zoptymalizowane do pracy w konfiguracjach RAID, co zwiększa wydajność i zmniejsza wąskie gardła przesyłu danych.Domyślnie oba dyski w urządzeniu My Book Duo pracują w trybie RAID 0, zapewniającym maksymalną prędkość i pojemność urządzenia. Użytkownik może jednak zmienić macierz i zdecydować się na tworzenie lustrzanej kopii danych (RAID 1), zyskując w zamian większe bezpieczeństwo danych lub zastosować konfigurację JBOD i używać obu napędów oddzielnie. W trybie lustrzanym (RAID 1) urządzenie nieustannie utrzymuje drugą kopię wszystkich cyfrowych plików, tworząc kopię zapasową w czasie rzeczywistym. Jeden napęd przechowuje dane użytkownika, podczas gdy drugi zawiera ich duplikat. W rzadkim przypadku awarii jednego z napędów, wszystkie dane użytkownika pozostaną dostępne na drugim napędzie.

Pełna ochrona kopii zapasowych

My Book Duo zapewnia pełną ochronę danych, umożliwiając tworzenie kopii zapasowych w sieci lokalnej, w chmurze lub w systemie za pomocą oprogramowania WD Smartware Pro oraz Acronis True Image. Automatyczne i ciągłe funkcje dostępne w oprogramowaniu WD SmartWare Pro sprawiają, że tworzenie kopii zapasowych plików i folderów jest szybkie i proste. My Book Duo zapewnia też wiele funkcji ochrony danych oraz równie dużo możliwości dostępu użytkownikom serwisu Dropbox. Mogą oni utworzyć bezpieczną kopię zapasową danych zapisanych w serwisie Dropbox na lokalny dysk twardy, a także zapisywać kopie zapasowe w chmurze za pomocą oprogramowania WD SmartWare Pro, zyskując bezpieczne miejsce do przechowywania danych poza domem, a tym samym dodatkową ochronę. Oprócz tego użytkownicy My Book Duo mogą uzyskać dostęp do informacji zapisanych w chmurze za pomocą funkcji Dropbox Web access.

MyBook_Duo_SectionView_4TB_RED_LowRes

Bezpieczeństwo sprzętu i oprogramowania

Oprócz wysokiej wydajności zapewnionej przez sprzętowy RAID, My Book Duo zapewnia także optymalne bezpieczeństwo. My Book Duo obsługuje sprzętowe szyfrowanie 256-bitowe AES oraz ochronę danych hasłem, zapewniając niedoścignione bezpieczeństwo na poziomie sprzętu i oprogramowania.

Funkcje My Book Duo

Urządzenie My Book Duo zostało wyposażone w wygodną, łatwą w otwarciu obudowę oraz przydatny port USB umieszczony na tyle urządzenia, który umożliwia podłączenie telefonów, tabletów oraz innych urządzeń w celu ich naładowania lub wymiany danych, bądź po prostu uporządkowanie miejsca pracy. Dodatkowe funkcje urządzenia:

  • Interfejs: USB 3.0 (x2)
  • Wbudowane napędy: Dyski twarde WD Red NAS
  • Dostępne pojemności: 4 TB, 6 TB i 8 TB
  • Zarządzanie danymi: RAID 0, RAID 1, JBOD; niezależny procesor centralny obsługujący macierz RAID
  • Bezpieczeństwo: RAID sprzętowy, szyfrowanie sprzętowe, ochrona hasłem
  • Zgodność: NTFS (domyślnie) + możliwość przeformatowania na HFS + J dla systemów Mac
  • Oprogramowanie: WD SmartWare Pro, integracja z chmurą Dropbox™, oprogramowanie Acronis True Image, WD Security, programy narzędziowe WD Drive Utilities
  • Gwarancja: dwuletnia gwarancja, uznawana na całym świecie

Ceny i dostępność

Urządzenia My Book Duo są dostępne będą u wybranych sprzedawców, a także w sklepie internetowym www.wdstore.com. Sugerowane ceny detaliczne dysków My Book Duo 4 TB to1299 zł, 6 TB — 1599 zł, 8 TB — 2099 zł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx