poniedziałek, 23 maja

W sieci pojawiła się wątpliwa plotka sugerująca, że w przyszłym miesiącu firma Apple może zaprezentować nową wersję iPhone’a SE.

Plotka pochodzi z francuskojęzycznego bloga iGeneration, który powołał się na nieznane źródło twierdząc, że firma Apple zorganizuje event produktowy pod koniec sierpnia, aby przedstawić zaktualizowaną wersję 4-calowego smartfona.

Mickaël Bazoge, autor artykułu powiedział, że otrzymał informację z „nowego źródła” z niesprawdzonym dotąd przebiegiem. Choć sam wyraził sceptycyzm wobec informacji to dodał, że źródło „wydaje się wiarygodne”.

Czas takiej premiery jest wątpliwy, ponieważ Apple nie wprowadził w sierpniu żadnego nowego modelu telefonu iPhone. Poza obecnym iPhone’em SE i iPhone’em 4 wypuszczanymi odpowiednio w marcu 2016 i październiku 2011 roku Apple oficjalnie debiutował wszystkimi innymi modelami iPhone’a na imprezach w czerwcu lub wrześniu każdego roku.

Ponadto, biorąc pod uwagę, że obecny iPhone SE ma zasadniczo specyfikację techniczną telefonu iPhone 6S, specyfikacja techniczna następnego modelu byłaby prawdopodobnie bliższa iPhone’owi 7. Jeśli tak by się stało w sierpniu, to nowy iPhone SE byłby prawie tak potężny jak iPhone 7 ze znacznie niższą ceną, co potencjalnie mogłoby doprowadzić do kanibalizmu sprzedaży Apple.

Niewiele, jeśli w ogóle, pojawiło się również plotek o nowym iPhone’ie SE. W listopadzie 2016 roku analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby w pierwszej połowie bieżącego roku Apple wydał nowego iPhone’a SE. To twierdzenie okazało się trafne, ale od tamtego czasu Kuo nie przedstawił żadnych nowych prognoz.

Podczas wprowadzania iPhone’a SE Apple potwierdził, że niektórzy kochają mniejsze telefony i ujawnił, że w 2015 roku sprzedano 30 milionów 4-calowych telefonów iPhone. Urządzenie wygląda jak iPhone 5, ale ma nową specyfikację techniczną, w tym dwa razy szybszy chip A9 i 12-megapikselową kamerę z tyłu.

IPhone SE pozostaje najtańszym smartfonem firmy Apple, a jego cena zaczyna się od 2149 złotych. Dzisiejsza plotka twierdzi, że model nowej generacji mógłby kosztować w Europie 399 euro, czyli mniej niż obecnie 489 euro. Plotka mówi również Apple zorganizuje drugie wydarzenie w październiku, aby wprowadzić rzekomo opóźnionego „iPhone’a 8.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x