sobota, 2 marca

Na świecie pozostała już niewielka liczba oryginalnych komputerów Apple-1 i co jakiś czas jedno z takich urządzeń pojawia się na aukcji. Na najnowszej aukcji Apple-1, która rozpocznie się 10 grudnia, dom aukcyjny RR Auction będzie sprzedawać funkcjonalny komputer Apple-1 z oryginalnym pudełkiem podpisanym przez Steve’a Wozniaka.

Apple-1 były pierwszymi komputerami wyprodukowanymi przez Apple i sprzedanymi przez Steve’a Jobsa z garażu jego rodziców w 1976 roku po cenie 666,66 dolarów. Pierwotnie wyprodukowano zaledwie 175 komputerów Apple-1, ale pozostała już nich zaledwie połowa.

Apple-1 sprzedawany przez RR Auction zawiera komputer Apple-1, który został przywrócony do pierwotnego stanu operacyjnego przez eksperta Apple-1 Coreya Cohena, który ocenił go obecnie na 8 w skali do 10. Jest to jeden z niewielu modeli w oryginalnym pudełku, które zostało podpisane przez Steve’a Woźniaka czarnym markerem w 2005 roku.

W zestawie znajduje się również oryginalny interfejs Apple Cassette Interface (ACI), instrukcja obsługi Apple-1, zasilacz Apple-1 w stylu vintage, klawiatura Datanetics w stylu vintage, monitor Sanyo z rocznika 1976 i odtwarzacz kasetowy Panasonic w stylu vintage.

Licytacja komputera Apple-1 rozpocznie się od 50 000 dolarów, a oferty będą przyjmowane od 10 grudnia. Aukcja potrwa do 17 grudnia. Apple-1 mógł zostać sprzedany za setki tysięcy dolarów, a w przeszłości te urządzenia sprzedawały się za 815 000 dolarów.

Na początku tego roku podobny sprawny Apple-1 z tym samym stanem 8/10 sprzedano za 458 711 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx