wtorek, 27 lutego

Apple reklamuje, że najnowsze modele MacBooków Pro zapewniają do 10 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu do przeglądania stron internetowych i odtwarzania filmów iTunes, ale ostateczny czas użytkownika może się różnić w zależności od czynników, takich jak jasność wyświetlacza, uruchomionych aplikacji i podłączonych urządzeń zewnętrznych.

Z tego powodu, Apple wymienia aplikacje wykorzystujące dużą ilości energii w menu baterii w pasku menu MacOS. Funkcja ta umożliwia użytkownikom monitorowanie, które aplikacje czerpią dużo energii i wpływają na żywotność baterii, czy to wbudowane narzędzie Spotlight czy żądna władzy przeglądarka internetowa z kilkoma kartami otwartymi.

Teraz Apple poszedł o krok dalej i rozszerzył tę funkcję dołączając do niej jasność wyświetlacza. W najnowszej wersji beta MacOS Sierra, kiedy wyświetlacz Macu jest ustawiony powyżej 75% jasności, a przynajmniej 13 z 16 karby-nowa pozycja o nazwie „Display Brightness” znajduje się na liście w menu baterii.

Kliknięcie w „Display Brightness” obniża jasność komputerów Mac do 75%. Podobnie, gdy zaktualizujemy MacBooka Pro o czwartą betę MacOS Sierra 10.12.3, jasność wyświetlacza zostanie automatycznie obniżona do 75%. Jest to ten sam poziom jasności jaki Apple używa podczas najnowszych testów baterii MacBooka Pro.

Żywotność baterii w najnowszych modelach MacBooka Pro to temat kontrowersyjny od czasu wprowadzenia notebooków w październiku. Wielu użytkowników zgłosiło zaledwie trzy do sześciu godzin życia baterii na jednym ładowaniu, korzystając czasem tylko z podstawowego przeglądania stron internetowych bez innych intensywnych zadań.

Apple konsekwentnie utrzymuje swoje stanowisko reklamując żywotność baterii najnowszego MacBooka Pro. Usunął jednak wskaźnik „pozostały czas” naładowania baterii w MacOS Sierra 10.12.2, zwracając uwagę, że szacunki „nie mogły precyzyjnie nadążać za tym co robią użytkownicy” z powodu „dynamicznego sposobu” w jaki ludzie używają swoich komputerów Mac.

Nowa funkcja jest obecnie ograniczona dla beta testerów. Stanie się ona ogólnie dostępna, gdy MacOS 10.12.3 zostanie oficjalnie wydany w ciągu najbliższych dni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx