poniedziałek, 11 grudnia

Apple wyda zaktualizowane notebooki Mac z następną generacją procesorów Intela Kaby Lake jeszcze w tym roku, wynika z najnowszej noty badawczej wydanej przez znanego analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Kuo twierdzi, że nowe modele 12-calowego MacBooka z procesorami Kaby Lake wejdą do seryjnej produkcji na początku drugiego kwartału, który rozpoczyna się w marcu, oraz zauważa, że najwyższe modele mogą posiadać nawet 16GB pamięci RAM. Obie obecne konfiguracje 12-calowego MacBooka posiadają 8GB RAM.

Kuo twierdzi również, że masowa produkcja nowych modeli 13-calowego i 15-calowego MacBooka Pro z procesorami Kaby Lake rozpocznie się na początku trzeciego kwartału, który rozpoczyna się w lipcu. Nota badawcza nie określa ile pamięci RAM mogą mieć te modele, ale mogą pozostać przy 16GB z powodu ograniczeń wynikających z bieżących projektów pamięci.

Co ciekawe, Kuo wymienia również „15-calowgo MacBooka”, który posiadać ma 32GB RAM i którego masowa produkcja ma ruszyć na początku czwartego kwartału, który rozpoczyna się we wrześniu. Twierdzi on również, że model ten będzie „najbardziej przeprojektowanym produktem roku”, uważając, że przyjmie on wielkość pamięci RAM z komputerów klasy desktop, aby zaspokoić najbardziej wymagających użytkowników.

Biorąc pod uwagę wysoką specyfikację tego modelu, jest prawdopodobne, że ten 15-calowy MacBook będzie częścią linii MacBooków Pro, choć Kuo tego nie określa. Poza szybszymi procesorami i zwiększenie pamięci, Kuo twierdzi, że większość innych specyfikacji i wygląd wszystkich notebooków będzie podobny do równorzędnych modeli wydanych w 2016 roku.

Kuo uważa, że nowe notebooki z Kaby Lake będą energooszczędne, co może pozytywnie wpłynąć na ich sprzedaż. Szacuje on, że dostawy notebooków Mac wzrosną rok do roku o około 10%. Kuo oczekuje także w tym roku obniżek cen 13-calowych modeli MacBooków Pro ze standardowym rzędem klawiszy funkcyjnych, który to ma stopniowo zastępować 13-calowego MacBooka Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx