wtorek, 3 października

VLC dla Apple TV

VLC ogłosił, że już rozpoczął prace nad VLC dla nowego Apple TV. Wiadomość pochodzi z ich raportu tygodniowego.

VLC Dla tych co nie wiedzą co to za aplikacja. VLC (skrót od VideoLAN Client) media player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.). Program świetnie sprawdza się jako odtwarzacz na komputerach Mac i powiem szczerze, że z innego nie korzystam.

Główną siłą programu nie jest jednak tylko odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym ale przede wszystkim odtwarzanie multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów. A taki dodatek do Apple TV na pewno pomógłby mu zyskać w Polsce nowych nabywców.

Firma nie podaje narazie zbyt wielu szczegółów, ale potwierdza, że odtwarzanie wideo już działa. Ja już nie mogę się doczekać wersji finalnej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx