poniedziałek, 4 marca

iPad mini 4

Apple zaprezentował w ubiegłym tygodniu iPada mini 4, którego reklamuje jako urządzenie które zasadniczo jest zmniejszoną wersją iPada Air 2, mimo że urządzenie wykorzystuje układ A8 zamiast A8X, jaki zawarty jest w iPadzie Air 2. Ars Technica, w swoim pierwszym wglądzie w nowego iPada Mini 4 stwierdza, że chip A8 pracujący z taktowaniem 1,5 GHz jest nieco szybszy niż 1,4 GHz chip A8 stosowany w iPhone’ie 6 i 6 Plus. I tak jak iPad Air 2, nowy iPad mini posiada również 2 GB pamięci RAM.

Mając cały dodatkowy rdzeń procesora, 1,5 GHz A8X w iPadzie Air 2 jest około 50% szybszy niż Mini 4, ale my wciąż widzimy tą 20-procentową poprawę w stosunku do starych Mini 2 i Mini 3. Ta dodatkowa pamięć RAM wpłynie dobrze nie tylko na wielozadaniowość na podzielonym ekranie. 2GB urządzenie rzadziej czyści pamięć, przycina zawartość zakładek w Safari podczas przełączania okien i ogólnie skraca czas oczekiwania podczas przełączania się między różnymi kartami i aplikacjami.

242832

242829

Choć iPad mini 4 posiada wolniejszy procesor niż iPad Air 2, to jednocześnie ma taką samą rozdzielczość wyświetlacza i podobne inne komponenty wewnętrzne. Zastosowanie nieco słabszego procesora może mieć zatem też związek z oddawaniem ciepła przez mniejsze urządzenie. Apple mógł bać się włożyć mocniejszy procesor właśnie z tego powodu. Mimo to, użytkownicy dostrzegą znacznie zwiększoną wydajność w stosunku do wcześniejszych modeli iPada mini, a także uzyskają wsparcie dla wszystkich najnowszych funkcji iOS 9, takich jak wielozadaniowość na podzielonym ekranie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx