piątek, 29 września

VLC dla Apple TV

Po długim okresie testów beta VideoLAN ogłosił, że jego aplikacja VLC jest teraz dostępna dla czwartej generacji Apple TV w tvOS App Store.

Aplikacja jest pełnym odtwarzaczem VLC media player i obsługuje praktycznie wszystkie formaty wideo zgodnie z aplikacją VLC dla iOS . Istnieje również wiele cech specyficznych dla tvOS.

– Odkrywanie treści: aplikacja automatycznie wykrywa pliki wideo zapisane w sieci lokalnej, przy użyciu protokołów SMB, UPnP Media Server, FTP i Plex. Możesz przeglądać filmy z pomocą Siri i wybierać zawartości do odtwarzania. Podczas odtwarzania, mogą być dodawane napisy z OpenSubtitles.org.

– Zapisanie loginu: Login może być bezpiecznie przechowywany na Apple TV i będzie zsynchronizowany z telefonem iPhone i iPadem.

Remote-Playback-VLC-Apple-TV

– Zdalne odtwarzanie: VLC wyświetla adres IP pod menu zdalnego odtwarzania na Apple TV. Adres ten może być wpisany do przeglądarki internetowej w komputerze a wyskakujące okienko interfejs pozwoli na przeciągnięcie go i  odtworzenie zdalnie na telewizorze.

VLC-Playback-Apple-TV

– Odtwarzanie: VLC dla Apple TV obsługuje podstawowe funkcje takie jak odtwarzanie, pauza i przewijanie. Po aplikacji można poruszać się poprzez rozdziały i tytuły lub wybierać z wielu ścieżek audio i napisów. Inne funkcje obejmują niestandardowe prędkości odtwarzania.

VLC obecnie jest etapie beta testów wsparcia dla Apple TV usług w chmurze takich jak Dropbox, OneDrive i Box. Funkcja będzie dostępna w najbliższej przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx