sobota, 25 czerwca

Night Shift iOS 9.3

Najnowsza wersja beta iOS 9.3 przynosi sporo zmian w iOS 9, w tym nową funkcję „Night Shift”. Night Shift ma na celu zmniejszenie ilości światła niebieskiego jakie urządzenie iOS oddaje w godzinach wieczornych, które jak wykazały badania może negatywnie wpływać na sen, zmieniając rytm dobowy organizmu.

Przy włączonym trybie Night Shift, po zachodzie słońca, ekran iPhone’a automatycznie zmieni kolory na cieplejsze, zmniejszając ilość światła niebieskiego. W godzinach porannych, wyświetlacz automatycznie wróci do swojej normalnej temperatury kolorów, naśladując naturalne światło dzienne.

Wiele osób, które używa F.lux na komputerach Mac jest już zaznajomionych jakiego rodzaju zmian wizualnych możemy oczekiwać w trybie Night Shift. F.lux jest aplikacją, która jest dostępna za darmo na komputery Mac od kilku lat z powodzeniem zmniejszając ilości światła niebieskiego w godzinach wieczornych.

F.lux niedawno próbował wprowadzić aplikację dla systemu iOS, która wyróżniałaby się taką samą funkcjonalnością, jednak dlatego, że wykorzystywała prywatne API omijające App Store, prosząc użytkowników o pobranie aplikacji na swoich urządzeniach korzystając z Xcode, Apple wycofał ją na krótko po tym jak została wypuszczona.

Night Shift jest obecnie dostępny dla deweloperów, którzy pobrali dzisiejszą pierwszą betę iOS 9.3, ale zapewne zobaczą ją wkrótce także publiczni testerzy. Dzisiejsza beta zawiera również kilka innych ważnych funkcji, w tym możliwość podłączenia do iPhone więcej niż jednego Apple Watch i ulepszenia do Notatek, Zdrowia i CarPlay.

Update: wygląda na to, że funkcja Night Shift wydaje się być ograniczona do urządzeń iOS, które posiadają 64-bitowy procesor. Będzie to iPhone 5s i późniejszy, iPad Air i późniejszy oraz iPad mini 2 i późniejszy.

nightshiftmode-800x479

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
6 lat temu

Bardziej mnie wkurza ta barwa wieczorna niż normalne świecenie wyśwyetlacza…

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx