poniedziałek, 4 marca

iBooks

Virtualo udostępniło usługę dystrybucji e-booków do App Store, która odbywa się za pomocą dedykowanych narzędzi technologicznych i jest wygodnym rozwiązaniem dla wydawców.

Virtualo nawiązało współpracę z Apple i dostarcza e-booki takich wydawnictw jak m.in. WAB, Albatros, Iskry, Wielka Litera, Dom wydawniczy PWN, Zielona Sowa, Sol, Marginesy. Usługa Virtualo jest zautomatyzowana, wygodna, nie wymaga od wydawców żadnych własnych zasobów technologicznych. Stanowi również dla partnerów handlowych dystrybutora dodatkowy kanał sprzedaży, który można uruchomić w kilka dni. Obecnie w sprzedaży w App Store jest ponad 1 160 tytułów dostarczonych przez firmę Virtualo.

Do obsługi środowiska Apple’a Virtualo stworzyło specjalnie dedykowany system skryptów informatycznych, które pobierają dane bezpośrednio z platformy dystrybutora. Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu wydawcy zarządzają swoim portfolio produktów w jednym miejscu – uzupełniają dane o książkach, okładkach i zarządzają polityką cenową. Z uwagi na specyfikę funkcjonowania platformy Apple, wprowadzenie tytułów do sprzedaży i dokonanie zmiany na produktach zajmuje zwykle od dwóch dni do tygodnia, a nie 24h, jak w przypadku działalności dystrybucyjnej prowadzonej przez Virtualo. Wycofanie produktu ze sprzedaży jest natomiast możliwe ze skutkiem natychmiastowym. Sprzedaż w kanale Apple jest raportowana po skończonym miesiącu i  widoczna w raportach sprzedaży na platformie, co jest wygodne i ułatwia analizę dokonanej sprzedaży.

Apple sprzedaje produkty cyfrowe przeliczając cenę katalogową produktu na kilka najbardziej popularnych walut, a Klienci płacą za zamówienia kartą kredytową. Środowisko Apple’a ma w Polsce swoich entuzjastów, którzy doceniają zamknięty ekosystem urządzeń, programów i aplikacji, jak bardzo dobrze znana aplikacja iBooks, za pomocą której można wygodnie czytać książki między innymi zakupione w App Store.

Sukces na dynamicznie rosnącym rynku e-booków to nie tylko aktywne działania w kanałach sprzedaży online, ale również testowanie nowych kanałów i sprawdzenie ich potencjału komunikacyjnego i sprzedażowego. Usługa Virtualo dystrybucji e-booków do App Store z dedykowanym system skryptów to kolejny projekt dystrybutora, którego celem jest aktywizacja działań pro-sprzedażowych dla wydawców.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx