środa, 29 listopada

Salehe Bembury, projektant sportowego obuwia dla firmy Versace, stworzył nowy projekt będący oczywistym ukłonem w nostalgię Apple.

W pewnym sensie firma Apple zaprojektowała kiedyś parę trampek – wyprodukowanych przez Adidasa – które miały czystą białą powierzchnię z charakterystycznym, technicznym logo Apple. Nie jest jednak jasne, ile butów Apple x Adidas rzeczywiście firmy wyprodukowały. Niektóre źródła twierdzą, że wykonane zostały tylko jeden lub dwa prototypy, podczas gdy inne podają, że zostało stworzonych kilka par wyłącznie dla pracowników Apple (choć nadal w poważnie ograniczonych ilościach).

Tak czy inaczej, buty zostały spowite tajemnicą – choć najwyraźniej istnieją, ponieważ od czasu do czasu pojawiają się ich fotografie. Co najmniej jedną parę ekskluzywnych trampek sprzedano za 15 000 dolarów na aukcji w zeszłym roku. Jednak trzeba powiedzieć, że są one niezwykle rzadkim elementem historii Apple.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

“A wise man once said nothing at all.”

Post udostępniony przez Salehe Bembury (@salehebembury)

Sneakersy, które Bembury pokazał na swoim Instagramie w tym tygodniu, są oczywistym powrotem do tych ekskluzywnych butów. Mają ten sam biały, minimalistyczny wygląd, prawdopodobnie z podobną skórzaną górną konstrukcją. Jedak tym razem, zamiast nazwy Apple i znaku firmowego na boku i na języku, buty zaprojektowane przez Bembury mają nazwę Versace, ale przy logo firmy jest charakterystyczna dla Apple tęcza.

Niestety żadne dodatkowe szczegóły na temat butów nie są znane. Nie jest jasne, czy buty Versace to projekt, który zostanie wyprodukowany, czy jest to jednorazowy projekt. Tak czy inaczej, post wygenerował sporo szumu wśród społeczności sneakersów. W chwili pisania tego artykułu obraz na Instagramie zebrał prawie 7000 lajków i 400 komentarzy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx