sobota, 24 października

Agencja comScore przeprowadziła badania z których wynika kilka ciekawych informacji dotyczących różnicy między wykorzystywanych danych na telefonach z systemem Android i iPhone. Okazuje się, że użytkownicy iPhone’a są znacznie bardziej skłonni do korzystania z Wi-Fi.

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że 71 użytkowników iPhone’ów korzystało do połączenia z internetem zarówno z sieci komórkowej jak i z sieci Wi-Fi. Jednak tylko 32 procent użytkowników systemu Android używało obu typów połączeń. Dalsza analiza tego wzorca zachowań w Wielkiej Brytanii pokazuje spójne wyniki. Tam, aż 87 procent unikalnych użytkowników iPhone’ów korzysta z sieci komórkowej oraz sieci Wi-Fi dla dostępu do internetu w porównaniu z 57 procentami telefonów z systemem Android.

Może to oznaczać wiele rzeczy. Pierwszym wyjaśnieniem może być mniej technicznej potrzebnej do korzystania z Wi-Fi. Ludzie po prostu kupując iPhone’a wiedzą co powinni zrobić, wyjmują go z pudełka i korzystają bez zbędnego szperania po instrukcjach. Inna teoria może wskazywać, że urządzenia Android zasadniczo wyznaczone są do korzystania „poza domem”. Nie są one czymś, co wiele osób używa do gier czy surfowania po internecie w domu – lecz tylko wtedy, gdy ich posiadacze nie są przed ich komputerem, telewizorem czy iPadem.

Cokolwiek jest rzeczywistą przyczyną dane te są dość interesujące. Dlaczego tak wielu użytkowników iPhone’a to fani Wi-Fi?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x