środa, 17 kwietnia

Aż 350-cio procentowy wzrost zapytań o możliwość odzyskania danych z urządzeń mobilnych Apple zanotowali na przestrzeni ostatniego roku specjaliści z 30 laboratoriów firmy Kroll Ontrack na całym świecie. Wśród najczęściej traconych informacji, były m.in. zdjęcia i filmy oraz skrzynki kontaktów magazynowane na pamięciach iPadów, iPhonów i iPodów. By ograniczyć skalę tego zjawiska, programiści Kroll Ontrack stworzyli nowe narzędzia do przywracania informacji z urządzeń najpopularniejszego producenta smartfonów i tabletów, które umożliwią szybsze i skuteczniejsze odzyskiwanie utraconych plików.

Jak wskazują specjaliści z laboratoriów Kroll Ontrack, w poprzednim roku odzyskali oni aż 1,1 petabajta danych z iPadów, iPhonów i iPodów, co stanowi 16-sto procentowy wzrost w stosunku do roku 2010. Według Kroll Ontrack, zjawisko to związane jest to nie tylko z coraz większą popularnością urządzeń Apple’a, lecz także z problemem niezaktualizowanych bądź niedostępnych kopii backupowych, z których użytkownicy mogliby skorzystać w przypadku utraty plików.

Wśród najczęstszych przyczyn utraty danych przez użytkowników urządzeń Apple’a, specjaliści Kroll Ontrack wskazują m.in. mechaniczne uszkodzenia, przypadkowo skasowane pliki bądź źle wprowadzone hasła. Informacje tracone są także w wyniku błędów oprogramowania oraz problemów wynikających z prób aktualizacji systemu operacyjnego.

– W związku z tym, że urządzenia mobilne firmy Apple cenione są na świecie ze względu na świetną ergonomię, innowacyjność i doskonałą jakość grafiki, w ich pamięciach gromadzonych jest coraz więcej kluczowych danych. Dotyczy to zarówno plików prywatnych, jak i strategicznych danych firmowych – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack. – Dla wielu użytkowników kwestia odzyskania informacji utraconych z iPadów, iPhonów czy iPodów jest kluczowa, przy czym w większości przypadków – szczególnie, gdy dochodzi do uszkodzeń mechanicznych – konieczne jest skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanych laboratoriów, które w odpowiednich warunkach są w stanie odzyskać większość plików – dodaje Paweł Odor.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx