sobota, 13 lipca

iOS 8

Wydany w zeszłym tygodniu, nowa wersja systemu mobilnego iOS 8 firmy Apple, przyniosła wiele nowych funkcji, takich jak ciągłość, obsługa klawiatur zewnętrznych, widgety w Centrum Powiadomień i wiele więcej. Jednak jak w każdym przypadku nowej aktualizacji iOS, użytkownicy donoszą o kilku błędów w systemie operacyjnym, a jedne z bardziej powszechnych problemów to niższa prędkość Wi-Fi i problemy z żywotnością baterii.

Jak opisuje PCMag, użytkownicy iOS 8 na forach pomocy technicznej firmy Apple narzekają na problemy związane z Wi-Fi, w wątku który rozciągnął się już na wiele stron. Kwestia ta została potwierdzona dzięki wykonanym przez witrynę własnym testom. Na podstawie skarg wygląda na to, że błędem Wi-Fi może być obarczone wiele urządzeń w tym iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Mini Retina i więcej.

Niektórzy użytkownicy mieli ponoć szczęście rozwiązując problem poprzez wyłączenie Sieci Wi-Fi w Ustawianiach -> Prywatność -> Usługi lokalizacji -> Usługi systemowe.

Kolejnym częstym zarzutem pojawiającym się na forach pomocy technicznej firmy Apple jest znaczny drenaż baterii w nowym systemie, a wielu użytkowników skarży się, że ich bateria wyczerpuje się znacznie szybciej niż zwykle. Według jednego z użytkowników, jego bateria wyczerpała się od 100 procent do zera w ciągu czterech godzin z minimalnym obciążeniem, a skarga odbiła się echem u kilku innych użytkowników.

Chociaż wydaje się, że powyższe problemy są najbardziej znaczące na forach Apple, to użytkownicy iOS 8 informują o dużej ilości innych błędów i problemów z oprogramowaniem. Apple ma już plan pierwszej aktualizacji iOS 8, która pojawi się już niebawem. Prawdopodobnie rozwiąże najczęstsze błędy zgłaszane przez użytkowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Trol
Trol
9 lat temu

Potwierdzam na Iphone 5 bateria zużywa sie dużo szybciej

Arrczi
Arrczi
Reply to  Trol
9 lat temu

Może włączone zostały dodatkowe funkcje działające w tle po aktualizacji? Ja jeszcze poczekam z iOS8

Dddds
Dddds
9 lat temu

Witam.
Iphone 5 zre baterie okropnie a wczesniej nie było problemow.

Mike
Mike
9 lat temu

Dokładnie od kilku dni miałem takie samo wrażenie… i dobrze że nie jestem sam bo może coś się zadzieje w temacie. Mój Iphone 5S i Ipad Mini z Retiną pożerają baterie niemiłosiernie a do tego internet na wifi chodzi dużo gorzej …

Kraven
Kraven
9 lat temu

Nie wiem jak u Was, ale u mnie bardzo dużo błędów w iOS8
– aparat w iPhonie 5s na zablokowanym ekranie zawiesza się
– czasem aparat po przekręceniu ipada o 180* zostaje w miejscu.
– gdy odbieram na „uchu Bluetooth” nie znika zegarek a na nim wyświetlone jest kto dzwoni
– kalendarz nie wpełni synchronizuje się z ipadem (wcześniej oba urządzenia wysyłały sygnał o zbliżającym się przypomnieniu).
Dodam że oprogramowanie aktualizowałem przez itunsa
Po restarcie wszystko wraca do normy ( ale wcześniej wyłączałem ipada raz na miesiąc, a teraz …Masakra!!!

5
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx