poniedziałek, 22 kwietnia

University Health Network ogłosił rozpoczęcie nowego badania, którego celem będzie sprawdzenie w jaki sposób Apple Watch może pomóc we wczesnej identyfikacji progresji niewydolności serca.

Kardiolog, dr Heather Ross, współpracuje z Apple, aby porównać dane zebrane przez Apple Watch z danymi rutynowo zbieranymi z badań fizycznych, które przechodzą pacjenci z niewydolnością serca. Badanie pozwoli ustalić, czy czujniki zdrowia i funkcje zegarka Apple Watch, w tym aplikacja Tlen we Krwi i wskaźniki mobilności, mogą dawać wczesne sygnały ostrzegawcze oraz czy pacjenci mogą przeprowadzać tradycyjnie kliniczne oceny we własnych domach.

Pacjenci z Centrum Kardiologicznego Peter Munk zostaną poproszeni o udział w trzymiesięcznym aktywnym badaniu monitorującym, w którym każdy pacjent będzie korzystał z iPhone’a i Apple Watch Series 6, czyli modelu Apple Watch, która oferuje aplikację Tlen we Krwi.

Wiceprezes Apple ds. Zdrowia, Sumbul Desai, powiedział, że takie badania i spostrzeżenia dotyczące zdrowia serca odgrywają ważną rolę w ewolucji Apple Watch.

„Ujawnianie spostrzeżeń dotyczących zdrowia serca odegrało kluczową rolę w ewolucji Apple Watch i nieustannie jesteśmy zaszczyceni odpowiedziami, jakie otrzymujemy od użytkowników na temat ich wpływu na ich życie” – mówi dr Sumbul Desai, wiceprezes Apple Zdrowie. „Cieszymy się, że możemy współpracować z UHN i dr Heather Ross, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób potężne czujniki w Apple Watch mogą potencjalnie pomóc pacjentom lepiej radzić sobie z niewydolnością serca, nie wychodząc z domu”.

Dr Ross, która kieruje badaniem, powiedziała, że uważa, iż dane biometryczne z Apple Watch „mogą dostarczyć porównywalnych, precyzyjnych i dokładnych pomiarów sprawności, markerów prognostycznych i sygnałów wczesnego ostrzegania w porównaniu do tradycyjnej diagnostyki”.

Apple Watch był w przeszłości przedmiotem wielu badań związanych z sercem, w tym badania przeprowadzonego przez Apple we współpracy ze Stanford Medicine w celu ustalenia, czy Apple Watch może wykryć migotanie przedsionków.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx