sobota, 28 maja

Financial Times informuje, że Unia Europejska wezwała Netflix, YouTube i inne usługi przesyłania strumieniowego do rozważenia tymczasowego obniżenia jakości przesyłania strumieniowego w celu zmniejszenia obciążenia sieci szerokopasmowych w związku z dziesiątkami milionów ludzi pracujących z domu w czasie pandemii koronawirusa.

UE stwierdziła, że platformy przesyłania strumieniowego powinny rozważyć oferowanie treści wyłącznie w standardowej rozdzielczości zamiast wysokiej rozdzielczości, podczas gdy indywidualni użytkownicy powinni zwracać uwagę na zużycie danych.

Thierry Breton, europejski komisarz odpowiedzialny za politykę cyfrową, powiedział, że platformy streamingowe i firmy telekomunikacyjne ponoszą „wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania Internetu”.

Według FT rosną obawy, że krajowe połączenia szerokopasmowe, które zostały zaprojektowane tak, aby poradzić sobie tylko z wieczornym wzrostem natężenia ruchu, mogą nie być w stanie poradzić sobie z całodniowym obciążeniem sieci przez osoby dorosłe uczestniczące w wideokonferencjach i dzieci uczęszczające na zajęcia online lub logujące się, aby grać w gry lub oglądać filmy.

Unijne przepisy dotyczące neutralności sieci zabraniają ograniczania usług rozrywkowych, ale kilku kierowników telekomunikacyjnych z całego kontynentu zasugerowało, że możliwy jest wspólny plan ochrony systemu.

Włochy, jeden z krajów najbardziej dotkniętych pandemią, odnotowały trzykrotny wzrost telekonferencji wideo, które musiały konkurować z transmisją strumieniową i grami – połączeniami, które spowodowały 75-procentowy wzrost domowego ruchu szerokopasmowego i sieci komórkowych w trakcie ostatniego weekendu.

Tymczasem hiszpański przemysł telekomunikacyjny wydał ostrzeżenie wzywające konsumentów do racjonalnego korzystania z Internetu przez przesyłanie strumieniowe i pobieranie większej ilości poza godzinami szczytu. Poprosił także ludzi o rozważenie korzystania z telefonów stacjonarnych do połączeń głosowych.

We wtorek sieci komórkowe w Wielkiej Brytanii doznały poważnych awarii po wzroście liczby połączeń głosowych o 30 procent i przeciążeniu systemu, przez co setki tysięcy klientów nie było w stanie połączeń się z ludźmi w innych sieciach komórkowych.

W środę Federalna Komisja Komunikacji USA (FCC) zezwoliła sieciom Verizon, T-Mobile i US Cellular na tymczasowe wykorzystanie dodatkowego widma w celu zaspokojenia zwiększonego popytu na łącza szerokopasmowe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] spełnił prośbę Unii Europejskiej o obniżenie jakości przesyłania strumieniowego wideo w Europie, aby zmniejszyć obciążenie […]

trackback
2 lat temu

[…] Unia Europejska poprosiła serwisy przesyłania strumieniowego o tymczasowe obniżenie jakości przesyłania strumieniowego, aby zmniejszyć obciążenie sieci szerokopasmowych spowodowane przez osoby pracujące w domu. Jak informowaliśmy wcześniej, prośbę tą spełnił już Netflix i YouTube, a teraz dołącza również Apple TV+. […]

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x