poniedziałek, 17 czerwca

Tim Apple, dyrektor generalny firmy Apple, ogłosił dziś na Twitterze, że Apple przekaże znaczną darowiznę, która obejmuje środki medyczne dla Protezione Civile we Włoszech oraz fundusze przeznaczone na pomoc dla osób udzielających pierwszej pomocy, personelu medycznego i wolontariuszy pracujących nad zwalczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w tym kraju.

W zeszłym tygodniu Apple poinformował, że przekazał wiele datków na globalną walkę z COVID-19, aby pomóc leczyć chorych i zmniejszyć skutki pandemii dla gospodarki i społeczności. Do tej pory Apple przekazał 15 milionów dolarów na całym świecie.

Firma dokłada również do darowizn wszystkich pracowników w ramach swojego programu two-to-one, aby wesprzeć wysiłki w zakresie reagowania na COVID-19 na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

We wczorajszym tweecie Cook powiedział również, że Apple wspiera nową inicjatywę Bay Area o nazwie Silicon Valley Strong, która pomóc ma osobom poszkodowanym przez wybuch koronawirusa. Przekazane fundusze są przeznaczone na pomoc seniorom, dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji oraz osobom borykającym się z brakiem żywności.

W ogłoszeniu wysłanym w zeszłym tygodniu Cook powiedział, że Apple jest wdzięczny pierwszym ratownikom, lekarzom, badaczom, ekspertom zdrowia publicznego i urzędnikom na całym świecie, którzy pracują nad powstrzymaniem rozprzestrzeniania się wirusa.

W chwili obecnej Apple zamknął wszystkie sklepy na całym świecie poza Chinami, gdzie infekcja w większości uległa zmniejszeniu. Pracownicy Apple, którzy mogą to zrobić pracują z domu, a ci, którzy nie mogą nadal otrzymują wynagrodzenie od Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx