czwartek, 18 kwietnia

Jak informuje ET News, iPhone 14 będzie wyposażony w droższy przedni aparat z autofokusem, częściowo wyprodukowany po raz pierwszy w Korei Południowej.

Apple podobno zrezygnował z chińskiego kandydata, aby wybrać LG Innotek, południowokoreańską firmę, która dostarczy przednią kamerę iPhone’a 14 równolegle z japońską firmą Sharp. Mówi się, że Apple pierwotnie planował wybrać LG jako dostawcę przedniego aparatu iPhone’a 15, ale przesunął plan na ten rok.

Mówi się, że zmiana jest spowodowana przeklasyfikowaniem przez Apple przedniego aparatu jako komponentu „wysokiej klasy” i obaw o jakość od chińskich dostawców. Mówi się, że nowy przedni aparat kosztuje prawie trzy razy więcej niż aparaty w poprzednich modelach iPhone’a.

Raport jest echem wcześniejszej plotki analityka Ming-Chi Kuo, który twierdził, że przedni aparat iPhone’a 14 po raz pierwszy będzie obsługiwał autofokus. Kuo powiedział, że wszystkie cztery modele iPhone’a 14, w tym iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, będą wyposażone w ulepszony przedni aparat z autofokusem i szerszym otworem przysłony ƒ/1,9.

Szerszy otwór umożliwiłby przechodzenie większej ilości światła przez obiektyw i dotarcie do czujnika przedniego aparatu w modelach iPhone 14, co zapewnia lepszą jakość obrazu. Kuo powiedział, że te ulepszenia aparatu mogą zapewnić lepszy efekt głębi ostrości w przypadku zdjęć i filmów w trybie portretowym, a autofokus może poprawić ostrość podczas rozmów wideo FaceTime i Zoom. Dla porównania, przedni aparat we wszystkich modelach iPhone’a 13 ma stałą ostrość i mniejszą przysłonę ƒ/2,2.

Mówi się, że LG Innotek już przygotowuje się do masowej produkcji przedniego aparatu iPhone’a 14 przed premierą urządzenia we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx