wtorek, 27 lutego

Twórcy popularnej aplikacji fotograficznej Halide wypuścili dziś zupełnie nową aplikację Spectre. Spectre została zaprojektowana w celu zmiany sposobu robienia zdjęć o długim czasie ekspozycji na wykorzystanie unikalnych technik uczenia maszynowego i stabilizacji.

Podczas wykonywania zdjęć z długim czasem naświetlenia za pomocą aplikacji Spectre, aplikacja korzysta z tego, co zostało opisane jako inteligentna migawka obliczeniowa, aby wykonać setki zdjęć w ciągu kilku sekund. Ponieważ wykonuje setki zdjęć zamiast ciągłego ujęcia, w trakcie robienia zdjęć z długim czasem ekspozycji przy pomocy Spectre można trzymać telefon w ręce.

Zwykle ujęcia tego rodzaju wymagają stabilnego statywu lub innej stabilnej powierzchni, ale Spectre wykorzystuje stabilizację obrazu i migawkę obliczeniową, aby uprościć proces.

Aplikacja Spectre może również robić kilka ciekawych rzeczy robiąc zdjęcia o długim czasie ekspozycji. Może usuwać tłumy, jeśli zrobisz zdjęcie o średnim lub długim czasie ekspozycji w obszarze turystycznym i może stworzyć te zgrabne, niewyraźne efekty, które czasami widzimy na zdjęciach podczas np. płynącej wody.

W nocy istnieje tryb sztucznej inteligencji przeznaczony do tworzenia śladów światła przy robieniu artystycznych zdjęć.

Wszystkie zdjęcia zrobione przez Spectre są zapisywane jako Live Photos, więc możesz zobaczyć wynik końcowy jako zdjęcie lub zobaczyć proces ekspozycji od początku do końca. Spectre obsługuje od 3 do 9 sekund ekspozycji w aplikacji, a mimo że funkcje długiego naświetlania nie będą działać dla wszystkich typów zdjęć, w większości sytuacji możesz uzyskać przyzwoity efekt, ponieważ aplikacja po prostu łączy ze sobą zdjęcia.

Aplikację Spectre można pobrać z App Store za 8,99 złotych. Działa na iPhone 6 i nowsze i wymaga iOS 11 i nowszy. Funkcje wykrywania scen wymagają iOS 12, natomiast stabilizacja na bazie AI wymaga iPhone’a 8 lub nowszego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx