czwartek, 28 września

Nowy system rozpoznawania głosu Apple – Siri jest dostępny oficjalnie tylko dla nowych użytkowników iPhone’a 4S. Jednak zgodnie z przewidywaniami, w ciągu ostatnich kilku tygodni, były podejmowane różne próby przeportowania Siri do urządzeń poprzednich generacji. Pierwsze wersje takich prób z powodzeniem dodały interfejs Siri na iPhone’a 4, ale przeszkodą w korzystaniu z funkcji rozpoznawania mowy był problem z uwierzytelnianiem i połączeniem się z serwerami firmy Apple.

Dziś deweloperom @stroughtonsmith i @chpwn udało się ominąć tę przeszkodę i byli w stanie uruchomić Siri na urządzeniach poprzedniej generacji. Film poniżej pokazuje jak Siri działa na iPhonie 4 oraz porównuje prędkość jego działania z iPhone’em 4S.

https://www.youtube.com/watch?v=gHQyV9JQzSw&feature=player_embedded

Film pokazuje tylko kilka prostych zapytań/odpowiedzi, ale widać, że działa bardzo dobrze i płynnie. Wcześniej informowano, że Siri może wymagać procesora A5 w iPhone’ie 4S, ale na podstawie tych pierwszych doniesień, wydaje się że nie jest to konieczne.

Deweloperzy twierdzą, że nie ujawnią publicznie swoich dokonań. Wydaje się to również mało prawdopodobne ze względu na kwestie prawne w przenoszeniu kodu Apple i jego dystrybucji.

Deweloprzy przetestowali także działanie Siri na iPod’zie Touch i próba ta też się udała. System nie działa jednak aż tak dobrze ze względu na stosunkowo słabe parametry mikrofonu w iPod’zie. „Trzeba mówić głośno i blisko urządzenia”, poinformowali deweloperzy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx