poniedziałek, 4 marca

Serwis 9to5Mac poinformował, że Apple kupił drugą firmę zajmującą się mapowaniem 3D o nazwie C3 Technologies. Tego lata Apple kupił firmę Poly9, która także specjalizuje się w technologii mappingu 3D.

Plotki mówią od lat, że Apple pracuje nad wyraźną poprawą i udoskonaleniem wbudowanej w iOS aplikacji Mapy. Zakup C3 Technologies sugeruje, że Apple pracuje nad wniesieniem rewolucyjnej technologii 3D i wysokiej jakości renderingu obrazów do jego aplikacji Mapy na platformie iOS.

Wg 9to5Mac:

„Rzeczywiście, dowiedzieliśmy się, że Apple jest obecnie właścicielem C3 Technologies. Źródła mówią, że CEO C3 Technologies – Mattias Astrom, CFO C3 Technologies – Kjell Cederstrand i Product Manager C3 Technologies – Ludvig Emgard pracują teraz dla iOS Apple. Czołowa trójka, wraz z większością byłego zespołu C3 Technologies, nadal pracuje jako zespół w Szwecji (co ciekawe, dział nazywa się teraz „Sputnik”), gdzie firma C3 Technologies znajdowała się przed nabyciem przez Apple. „

Jest dużo przestrzeni, w której Apple może poprawiać swoją aplikację Mapy. Pozyskiwanianie pomysłów i technologii z zewnątrz może ostatecznie przyczynić się do wypowiedzenia współpracy z Google Maps. W końcu Apple i Google są ogromnymi konkurentami, po wielu ciężkich sporach i nie ma sensu dla obu firm utrzymywanie tak ścisłej współpracy w tym tylko zakresie.

C3 Technologies już pokazywał swoje technologie na targach CES 2011. Firma korzysta z zaawansowanych technologii skierowanych do tworzenia map 3D i „płynnie integruje je z tradycyjnymi mapami 2D, zdjęciami satelitarnymi, fotografiami poziomu ulic i obsługą obrazów generowanych”.

Oto kilka przykładów tego, co C3 Technologies może zrobić:

Raporty i pogłoski wskazują, że Apple rozkręca rozwój Mapy i rekrutuje inżynierów do zespołu Geo. To oczywiste, że firma z Cupertino myśli nad przyszłością aplikacji Mapy dla systemu iOS. Na podstawie zakupu C3 Technologies możemy zakładać, że Apple będzie dążył do rewolucyjnych map 3D w iOS w przyszłości. Jednak te przełomowe zmiany nie nastąpią prawdopodobnie już w iOS 5, ale możemy się ich spodziewać w aplikacji Mapy dla iOS 6.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx