niedziela, 14 kwietnia

Według najnowszego raportu firmy badawczej Canalys, użytkownicy tabletów z Androidem mogą cieszyć się tylko częścią wysokiej jakości aplikacji, które są dostępne na iPada firmy Apple.

30 z 100 najlepszych bezpłatnych i płatnych aplikacji na iPada w App Store w pierwszej połowie 2013 r. było niedostępne w sklepie Google Play. Dodatkowe 18 aplikacje można pobrać, ale nie zostały one zoptymalizowane dla użytkowników tabletów.

Tylko 52 z 100 najlepszych aplikacji w App Store były dostępne w Google Play i zostały zoptymalizowane dla tabletów. Sześć z tych aplikacji, pierwotnie były aplikacjami płatnymi w App Store i są dostępne w wersji z reklamami w Google Play, które Canalys punktuje jako mniej przyjazne dla użytkowników i powodujące gorszy ich odbiór i wrażenia.

„Tworzenie wysokiej jakości aplikacji dla tabletów z systemem Android nie znalazło się wśród najwyższych priorytetów dla wielu deweloperów” powiedział starszy analityk Canalys Tim Shepherd. „Jest ponad 375 000 aplikacji w Apple App Store, które zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach iPadów, w porównaniu z zaledwie ułamkiem tego – w niskich dziesiątkach tysięcy – dostępnych przez Google Play”

Wcześniej w tym miesiącu, Canalys poinformował, że tablety z systemem innym niż iOS po raz pierwszy pobiły iPada w globalnym udziale w rynku. Apple ma obecnie 42,7% udziału w rynku na całym świecie wśród zamawianych tabletów. Tablety Samsunga, Amazona, Lenovo, Acera i innych łącznie stanowią 57,3% zamawianych tabletów.

Ilość pobrań z Google Play też ponoć przekroczyła pobrania z App Store w drugim kwartale 2013 roku, ale mimo większej ilości tabletów z systemem Android, przemieszania ze smartfonami oraz większej liczby pobrań aplikacji, to App Store wciąż przynosi ponad dwukrotnie większe przychody.

Canalys uzyskując dane z App Store i sklepu Google Play, zsumował dzienne rankingi aplikacji z pierwszej połowy 2013 roku. Canalys stworzył szczegółową listę [PDF] z najlepszymi darmowymi i płatnymi aplikacjami z App Store, które były dostępne lub niedostępne w sklepie Google Play.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx