czwartek, 25 lipca

Flappy-Bird-iOS

Dong Nguyen, deweloper gry Flappy Bird, która od tygodnia znajduje się na szczycie rankingu App Store, poinformował na Twitterze, że usunie aplikację z App Store, ponieważ ogromne zainteresowanie aplikacją osiągnęło poziom, który go przytłoczył.

Gra zyskała popularność praktycznie w ciągu ostatniego tygodnia po tym jak została obwołana przez Apple aplikacją tygodnia. Za samo wyświetlanie reklam w tej darmowej grze deweloper zarabia 50 000 dolarów dziennie. Nguyen jednak wielokrotnie pisał na Twitterze, że prasa „przecenia sukces” gry i nagła sława i uwaga jest czymś, czego nie oczekiwał, mówiąc: „Proszę dać mi spokój”. Wczoraj poinformował ostatecznie, że choć planuje usunąć Flappy Bird z App Store, to nadal będzie tworzyć gry. Nie jest jednak zainteresowany przyszłością Flappy Bird, ani nie ma zamiaru odsprzedać gry innemu deweloperowi.

Wczoraj, przed ogłoszeniem wycofania gry z App Store, Flappy Bird został zaktualizowany usuwając wszystkie możliwości udostępniania wyników w sieciach społecznościowych.

Jeszcze dziś gra Flappy Bird jest do dostępna do pobrania za darmo z App Store.

[UPDATE] Zgodnie z zapowiedzią gra zniknęła już z App Store

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx