poniedziałek, 3 października

Tryb portretowy w nowym iPhonie 11 działa według Apple nie tylko na ludzkich twarzach, ale także na obiektach i zwierzętach domowych.

Na stronie prezentującej iPhone 11 czytamy:

Wiele twarzy portretowania. Dwa aparaty iPhone’a 11 współpracują ze sobą, oferując nowe rodzaje portretów i dodatkowe funkcje sterowania oświetleniem. Tryb portretowy iPhone’a 11 idealnie uchwyci Twoich przyjaciół, także czworonożnych. A każde zdjęcie wyjdzie genialnie.

Chociaż było to już możliwe w iPhone’ie X, iPhone’ie XS i iPhone’ie XS Max, tryb portretowy w iPhone’ie XR był w stanie wykryć tylko ludzkie twarze w podstawowej aplikacji Apple. (Kilku aplikacjom firm trzecich, takich jak Halide, udało się włączyć tryb portretowy dla obiektów i zwierząt domowych na iPhonie XR.)

Na iPhonie 11 dostępnych jest również sześć efektów oświetlenia portretowego, w tym światło naturalne, studyjne, konturowe, sceniczne, sceniczne – mono, High-Key – mono. To więcej niż trzy dostępne w iPhone’ie XR: naturalne, studyjne i konturowe.

Tryb portretowy automatycznie tworzy efekt głębi ostrości znany jako bokeh, umożliwiając użytkownikom iPhone’a zrobienie zdjęcia, które utrzymuje ostrość obiektu na rozmytym tle, podczas gdy oświetlenie portretowe stosuje efekty świetlne studyjnej jakości, takie jak czarno-białe oświetlenie sceniczne, do zdjęcia w trybie portretowym.

iPhone 11 jest bezpośrednim następcą iPhone’a XR, z nowymi funkcjami takimi jak podwójny systemem tylnych kamer z obiektywem ultraszerokokątnym i trybem nocnym do nocnych zdjęć. Ponadto otrzymał on szybszy układ A13 Bionic, poprawioną wodoodpornością, sześć nowych kolorów, nawet o godzinę dłuższą żywotnością baterii, dźwięk Dolby Atmos, Wi-Fi 802.11ax, LTE klasy Gigabit i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx