środa, 19 czerwca

nightshifttoggle

Apple wprowadził pewne zmiany w trybie Night Shift w 4 i 5 wersji beta iOS 9.3. Najbardziej zauważalną zmianą jest wyłączenie tej funkcji w trybie niskiego poboru energii. Przełączniki w obu ustawieniach Night Shift jak i Centrum Sterowania są nieaktywne i wyszarzałe w trybie niskiego poboru energii.

Nowa zmiana wniosła jednak już trochę skarg, ponieważ użytkownicy chcieliby mieć w godzinach wieczornych możliwość korzystania z obu funkcji jednocześnie a wychodzi na to, że jest to niemożliwe.

NightShift1

Tymczasem pojawiła się też inna drobna zmiana. Stukając ikonę Night Shift w Centrum sterowania nie wywołujemy już menu kontekstowego z opcjami „Wyłącz na razie” i „Wyłącz do jutra”. Zamiast tego, przełącznik ręcznie aktywuje Night Shift aż do następnego okresu zdefiniowanego w ustawieniach przez użytkownika czyli zachód słońca, wschód słońca lub dowolnie określony czas.

NightShift2

Podobnie, istnieje również nowy przełącznik „włącz ręcznie do jutra” w ustawieniach Night Shift, który utrzymuje funkcję włączoną aż do następnego ranka o wschodzie lub innym określonym czasie. Oznacza to, że przełączniki w ustawieniach i Centrum Sterowania działają zasadniczo tak samo.

Night Shift jest główną nowością w iOS 9.3, która po włączeniu automatycznie zmienia temperaturę barwową wyświetlacza urządzenia iOS odzwierciedlając porę dnia. Funkcja ta pozwala ograniczyć ekspozycję oczu na światło niebieskie w nocy, co jak wykazały badania może negatywnie wpływać na sen, zmieniając rytm dobowy organizmu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx