niedziela, 14 lipca

iphonedisplay

Apple ma podobno wprowadzić wyświetlacze OLED do iPhone’a do 2017 roku, donosi chińska strona Nikkei. Ten ruch Apple byłby o rok wcześniejszy niż wcześniej szacowano.

W grudniu, Apple kontaktował się z LG i Samsungiem o potencjalnym wprowadzeniu do produkcji wyświetlaczy OLED do iPhone’ów w roku 2017. Jednak technologia OLED będzie prawdopodobnie ograniczona do telefonów z wyższej półki czyli modelu iPhone Plus lub prawdopodobnego iPhone’a Pro ze względu na możliwe ograniczenia dostaw.

Apple, który był podobno bliski dogadania się z Samsungiem w sprawie elastycznych wyświetlaczy OLED, był zainteresowany wykorzystaniem ich w przyszłości w iPhone’ach. Nikkei zauważa jednak, że duże parcie ze strony Apple na ich szybki rozwój lekko ostudził zapał Samsunga i tymczasowo zablokował ostateczną decyzję. Apple chce podobno dość szybko przejść na wyświetlacze OLED w iPhone’ie w celu podtrzymania wysokiej sprzedaży telefonów, która według przewidywań analityków może wyhamować.

W listopadzie Nikkei poinformował, że Apple nastawia się na przejście na wyświetlacze OLED w 2018 roku. Dostawcy Apple tacy jak Japan Display planują rozpoczęcie masowej produkcji wyświetlaczy OLED dla iPhone’a od początku 2018 roku. Wcześniej w listopadzie niezawodny analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo informował, że jest mało prawdopodobne, aby Apple w pełni przeszedł na wyświetlacze OLED do 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx